O Hair Growth+ inCLINIC

Co sprawia, że Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® jest wyjątkowy?

Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® jest jedyną terapią Proteoglycan Replacement Therapy dostępną na rynku, w przypadku której udowodniono naukowo, że jest całkowicie bezpieczną i wolną od leków i skutków ubocznych metodą zwiększenia ilości proteoglikanów w mieszkach włosowych i tym samym normalizującą cykl wzrostu włosa i stymulującą zdrowy wzrost włosów bez użycia leków.

Dlaczego Hair Growth+ inCLINIC to 6-miesięczny program przywracania prawidłowego, zdrowego wzrostu włosów?

Wynika to po prostu z przedłużonego charakteru samego cyklu wzrostu włosa. W danym momencie około 85-90% włosów aktywnie rośnie znajdując się w fazie anagenu (wzrostu). Gdy włos osiągnie swój całkowity potencjał wzrostu, pozostaje nieaktywny w mieszku włosowym, dopóki nie wypadnie. Mieszek następnie zaczyna wytwarzać nowy włos, rozpoczynając w ten sposób nową fazę wzrostu i kończąc cykl.

Średni czas trwania fazy telogenu (spoczynku) wynosi 3-4 miesiące. W celu zapewnienia optymalnych warunków wzrostu, Hair Growth+ inCLINIC został opracowany naukowo jako program 6-miesięczny.

Czym jest Hair Growth+ inCLINIC?

Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® jest rezultatem ponad 100 badań naukowych i artykułów klinicznych, a także kilku badań przeprowadzonych przez użytkowników, opublikowanych w wiodących czasopismach klinicznych w ciągu ostatnich 30 lat. Hair Growth+ inCLINIC jest wolny od leków, oparty na naturalnych składnikach, całkowicie bezpieczny i – TAK, TO DZIAŁA!

Hair Growth+ inCLINIC jest produkowany przez Nourkrin®, wielokrotnie nagradzaną, rozpoznawalną na całym świecie markę z ponad 30-letnią historią na całym świecie, która konsekwentnie zapewnia skuteczne metody pobudzania wzrostu włosów i przeciwdziałania ich wypadaniu, którym konsumenci ufają i na których polegają.

Hair Growth+ inCLINIC z unikalnym, zastrzeżonym Marilex®-P, jest bioaktywną formułą proteoglikanów, stosowaną jako Proteoglycan Replacement Therapy, która została zaprojektowana tak, aby normalizować cykl wzrostu włosa i wspierać prawidłowy, zdrowy wzrost włosów poprzez rozwiązanie problemu Proteoglycan Follicular Atrophy, wyjściowej przyczyny prawie wszystkich przypadków zaburzeń wzrostu włosów, bez względu na ich przyczynę lub objawy.

Jaka jest skuteczność Hair Growth+ inCLINIC?

Hair Growth+ inCLINIC z proteoglikanami firmy Nourkrin® pomogło dziesiątkom tysięcy kobiet i mężczyzn przywrócić cykl wzrostu włosa i jest doceniane przez naukowców, lekarzy, dermatologów i trychologów na całym świecie – TAK, TO DZIAŁA.

W ciągu ostatnich 30 lat przeprowadzono szeroko zakrojone badania, koncentrujące się na mieszkach włosowych i ich wyjątkowej funkcji oraz cykliczności. Udowodniono klinicznie, że proteoglikany, specyficzny rodzaj białka, odgrywają istotną rolę we wzroście włosów.

Wypadanie włosów i zaburzenia ich wzrostu można wytłumaczyć „niższym niż normalnie” stężeniem określonych proteoglikanów, które powoduje degradację mieszków włosowych – zjawisko to jest znane jako Proteoglycan Follicular Atrophy. Proteoglycan Replacement Therapy, tj. Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® z Marilex®-P, jest terapią o udowodnionej skuteczności klinicznej u 9 na 10 kobiet cierpiących z powodu Proteoglycan Follicular Atrophy.

Co to jest efekt Nourkrin®?

W testach, w których przebadano 3000 użytkowników, 83% z nich zauważyło poprawę wzrostu włosów po stosowaniu Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® przez 12 miesięcy.

Hair Growth+ inCLINIC z unikalnym, zastrzeżonym Marilex®-P to bioaktywna formuła proteoglikanów stosowana jako Proteoglycan Replacement Therapy, która została zaprojektowana w taki sposób, aby normalizować cykl wzrostu włosów i wspierać prawidłowy, zdrowy wzrost włosów.

Wypadanie włosów i zaburzenia ich wzrostu można wytłumaczyć „niższym niż normalnie” stężeniem proteoglikanów regulujących wzrost włosów, które powoduje degradację mieszków włosowych – jest to zjawisko znane jako Proteoglycan Follicular Atrophy. Proteoglycan Replacement Therapy, tj. Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P, jest terapią o udowodnionej skuteczności klinicznej u 9 na 10 kobiet cierpiących z powodu Proteoglycan Follicular Atrophy.

Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® jest rezultatem ponad 100 badań naukowych i artykułów klinicznych, a także kilku badań przeprowadzonych przez użytkowników, opublikowanych w wiodących czasopismach klinicznych w ciągu ostatnich 30 lat. Hair Growth+ inCLINIC jest wolny od leków, oparty na naturalnych składnikach i całkowicie bezpieczny.

To właśnie nazywamy Efektem Nourkrin® i TAK, TO DZIAŁA.

Czy Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® to jedyny produkt na świecie zawierający Marilex®-P?

Produkty z gamy Nourkrin® są jedynymi produktami na świecie zawierającymi kompleks proteoglikanów Marilex®-P (który posiada unikalny i zastrzeżony skład), dlatego konsumenci powinni wystrzegać się produktów imitujących go i zapewniających o podobnych efektach, z tak zwanymi „białkami morskimi” lub „ekstraktami morskimi” – ponieważ nie są to oryginalne, przebadane naukowo kompleksy jak Marilex®-P.

Marilex®-P jest zastrzeżonym składnikiem opartym na wyłącznych prawach własności intelektualnej i wyróżnia Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® na tle innych produktów zawierających podobne składniki.

Marilex®-P (frakcjonowany ekstrakt rybny zwierający proteoglikany) jest wytwarzany z najwyższej jakości naturalnych surowców przy użyciu wyjątkowej, zastrzeżonej technologii ekstrakcji enzymatycznej i jest akceptowany przez organy ds. zdrowia na wszystkich kontynentach świata, w tym FDA, Anvisa, Cofepris, Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności itp.

Hair Growth+ inCLINIC, z unikalną, opatentowaną formułą bioaktywnych proteoglikanów Marilex®-P, stosowaną jako Proteoglycan Replacement Therapy, został zaprojektowany tak, aby normalizować cykl wzrostu włosa i wspierać prawidłowy, zdrowy wzrost włosów poprzez przeciwdziałanie Proteoglycan Follicular Atrophy, która jest wyjściową przyczyną prawie wszystkich przypadków zaburzeń wzrostu włosów, bez względu na ich przyczynę lub typ.

O proteoglikanach

Czym jest Marilex®-P?

Marilex®-P wyróżnia Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® spośród innych produktów zawierających podobne składniki, ponieważ Marilex®-P jest zastrzeżonym składnikiem chronionym wyłącznymi prawami własności intelektualnej od ponad 30 lat.

Marilex®-P jest bogaty w bioaktywne proteoglikany otrzymywane w zastrzeżonym procesie enzymatycznego frakcjonowania ekstraktu rybnego i zawiera wysokie ilości bioaktywnych proteoglikanów, które są kluczowe dla prawidłowego wzrostu i cyklu mieszków włosowych u kobiet podczas łysienia telogenowego (wypadanie włosów po porodzie) i ogólnie łysienia typu żeńskiego (łysienie genetyczne).

Marilex®-P przywraca kluczowe proteoglikany w mieszkach włosowych, które doświadczają Proteoglycan Follicular Atrophy i wokół nich, co zostało udokumentowane klinicznie jako główna przyczyna wypadania włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, tym samym indukując i przedłużając fazę anagenu (wzrostu) i ostatecznie prowadząc do normalizacji cyklu wzrostu włosa.

Marilex®-P (frakcjonowany ekstrakt rybny zwierający proteoglikany) jest wytwarzany z najwyższej jakości naturalnych surowców przy użyciu wyjątkowej, zastrzeżonej technologii ekstrakcji enzymatycznej i jest akceptowany przez organy ds. zdrowia na wszystkich kontynentach świata, w tym FDA, Anvisa, Cofepris, Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności itp.

Każda tabletka Hair Growth+ inCLINIC zawiera dokładnie takie same ilości Marilex®-P, które okazały się skuteczne w odpowiednich badaniach klinicznych. Pozostałe składniki preparatu również wpływają na cykl wzrostu włosa, a Hair Growth+ inCLINIC to nie zwykły kompleks multiwitaminowy, ale skuteczna, naukowo przetestowana i wypróbowana terapia Proteoglycan Replacement Therapy na zaburzenia wzrostu włosów u kobiet i mężczyzn doświadczających patologii Proteoglycan Follicular Atrophy.

Czym jest Proteoglycan Replacement Therapy?

W ciągu ostatnich 30 lat przeprowadzono szeroko zakrojone badania, koncentrujące się na mieszkach włosowych i ich wyjątkowym życiu, funkcji i cyklach. Udowodniono klinicznie, że proteoglikany, specyficzny rodzaj białka, odgrywają kluczową rolę w zdrowym wzroście włosów.

Mieszek włosowy opiera się na precyzyjnie dostrojonym dialogu pomiędzy różnymi warstwami w skórze i wokół mieszka włosowego, regulowanym przez delikatną równowagę między różnymi istotnymi czynnikami wpływającymi na wzrost włosów. Rolę proteoglikanów w kontroli wzrostu włosów należy zawsze brać pod uwagę, gdy zajmujemy się zaburzeniami wzrostu włosów, bez względu na ich przyczynę lub rodzaj, ponieważ to właśnie proteoglikany mogą skutecznie modulować czynniki wzrostu.

Cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz: fazy anagenu (wzrostu), fazy katagenu (przejścia) i fazy telogenu (spoczynku). Mieszek włosowy rozpoczyna nową fazę anagenu po tym, jak włos znajdujący się w fazie telogenu wypadnie, kończąc tym samym cykl.

Kilka różnych czynników może wpływać na cykl wzrostu włosa i zakłócać prawidłowy wzrost włosów, powodując ich wypadanie, ze słabym lub całkowitym brakiem odrostu. Dzięki zastosowaniu bogatej w proteoglikany terapii Proteoglycan Replacement Therapy, mieszki włosowe mogą zostać wprowadzone z powrotem do fazy anagenu, aby rozpocząć nowy cykl wzrostu włosa.

Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P, to bioaktywna formuła proteoglikanów stosowana jako Proteoglycan Replacement Therapy i zaprojektowana tak, aby przeciwdziałać Proteoglycan Follicular Atrophy, pomagając w ten sposób w normalizacji zdrowego cyklu wzrostu włosa i wspierając prawidłowy, zdrowy wzrost włosów.

Istnieje ugruntowana naukowo podstawa do rekomendowania Proteoglycan Replacement Therapy jako podstawowej terapii dla osób cierpiących z powodu wypadania włosów lub zaburzenia ich wzrostu. Wykazano, że w przypadku utraty włosów związanej z wiekiem, genetycznej (łysienie androgenowe), po ciąży (łysienie poporodowe) i spowodowanej stresem (łysienie telogenowe) poziom proteoglikanów w mieszku włosowym spada.

Czym jest Proteoglycan Follicular Atrophy?

Wypadanie włosów i zaburzenia wzrostu włosów można wytłumaczyć „niższym niż normalnie” stężeniem proteoglikanów regulujących wzrost włosów, które powoduje degradację mieszków włosowych – jest to zjawisko znane jako Proteoglycan Follicular Atrophy.

Proteoglycan Follicular Atrophy jest obecnie klinicznie uznaną patologią będącą stanem, w którym dochodzi do zaniku proteoglikanów brodawki skórnej oraz wewnętrznej i zewnętrznej pochewki korzenia, w połączeniu z coraz mniejszą zdolnością organizmu do ich reprodukcji w prawidłowy, zdrowy sposób.

Hair Growth+ inCLINIC z unikalnym, zastrzeżonym Marilex®-P to opracowana naukowo, bioaktywna formuła proteoglikanów stworzona w celu wspierania prawidłowego, zdrowego wzrostu włosów poprzez przeciwdziałanie Proteoglycan Follicular Atrophy, która jest źródłem prawie wszystkich przypadków zaburzeń wzrostu włosów, bez względu na ich przyczynę lub typ.

Istnieje wiele przyczyn wypadania włosów, np. stres, geny, hormony, poród, medycyna, stan zdrowia, cukrzyca, dieta, palenie i nadmierna lub niewłaściwa stylizacja włosów. Jednak bez względu na przyczynę zawsze ma ona negatywny wpływ na prawidłowy, zdrowy cykl wzrostu włosa.

Cykl wzrostu włosa to najważniejszy mechanizm regulujący wzrost włosów na skórze głowy. W celu przywrócenia włosów i zapobiegnięcia ich ponownemu wypadaniu, konieczna jest normalizacja i wspomaganie cyklu wzrostu włosa.

Jedną z dostępnych i bezpiecznych metod zwiększania stężenia proteoglikanów w mieszkach włosowych i normalizacji cyklu wzrostu włosa jest doustne podawanie biodostępnych proteoglikanów, określane jako Proteoglycan Replacement Therapy.

Istnieje ugruntowana naukowo i klinicznie podstawa do stosowania Proteoglycan Replacement Therapy u osób cierpiących z powodu wypadania lub zaburzeń wzrostu włosów, bez względu na ich przyczynę lub rodzaj. Udowodniono, że w przypadku łysienia związanego z wiekiem, genetycznego (łysienie androgenowe), wypadania włosów po ciąży (łysienie poporodowe) oraz podczas łysienia związanego ze stresem (łysienie telogenowe), poziom proteoglikanów w mieszku włosowym spada.

8 na 10 użytkowników zauważyło znaczną poprawę po zażyciu Hair Growth+ inCLINIC – TAK, TO DZIAŁA!

Zrozumienie Proteoglycan Replacement Therapy

W ciągu ostatnich 30 lat przeprowadzono szeroko zakrojone badania, koncentrujące się na mieszkach włosowych i ich unikalnych funkcjach oraz cyklach. Udowodniono klinicznie, że proteoglikany, specyficzny rodzaj białka, odgrywają istotną rolę we wzroście włosów.

Mieszek włosowy opiera się na precyzyjnie dostrojonym dialogu pomiędzy warstwami i delikatnej równowadze między różnymi oddziaływaniami. Rolę proteoglikanów w kontroli wzrostu włosów należy zawsze brać pod uwagę, gdy zajmujemy się zaburzeniami wzrostu włosów, bez względu na ich przyczynę lub rodzaj, ponieważ to właśnie proteoglikany mogą skutecznie modulować czynniki wzrostu.

Kilka różnych czynników może wpływać na zdrowy cykl wzrostu włosa i zakłócać prawidłowy wzrost włosów, skutkując zwiększonym ich wypadaniem oraz słabym lub całkowitym brakiem odrostu. Dzięki zastosowaniu Proteoglycan Replacement Therapy, bogatej w bioaktywne proteoglikany, mieszki włosowe mogą zostać wprowadzone z powrotem do fazy anagenu i rozpocząć nowy, zrewitalizowany cykl wzrostu włosa.

Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® jest rezultatem ponad 100 badań naukowych i artykułów klinicznych, a także kilku badań przeprowadzonych przez użytkowników, opublikowanych w wiodących czasopismach klinicznych w ciągu ostatnich 30 lat. Hair Growth+ inCLINIC jest wolny od leków, oparty na naturalnych składnikach i całkowicie bezpieczny.

O bezpieczeństwie i skutkach ubocznych

Czy po zastosowaniu Hair Growth+ inCLINIC użytkownicy doświadczą wzrostu włosów na ciele lub twarzy?

Aktywny składnik Hair Growth+ inCLINIC, Marilex®-P, zawiera specyficzne proteoglikany, które są zaangażowane tylko w cykl mieszków włosowych znajdujących się na skórze głowy, co oznacza, że w żaden sposób nie wpływa on na wzrost włosów na żadnej innej części ciała.

Ludzka skóra głowy ma „skończoną” liczbę mieszków włosowych, które po okresie dojrzewania nazywane są włosami „ostatecznymi”. Włosy ostateczne występują również na twarzy, na przykład rzęsy i brwi, oraz na ciele. Włosy ostateczne są zwykle ciemniejsze i grubsze niż cienkie, przezroczyste włosy, które znajdują się na całym ciele, znane jako włosy „vellus”. Kiedy wzrost mieszków włosowych włosów ostatecznych znajdujących się na skórze głowy zostaje zaburzony, z jakiegokolwiek powodu, czy to z powodu hormonów, stresu, genów lub jakiejkolwiek innej przyczyny, przechodzą one w tryb uśpienia i nie mogą produkować nowych włosów, choć nadal pozostają nienaruszone, tylko tyle, że „śpią”…

Hair Growth+ inCLINIC, z unikalną, opatentowaną formułą bioaktywnych proteoglikanów Marilex®-P, stosowaną jako Proteoglycan Replacement Therapy, został zaprojektowany tak, aby normalizować cykl wzrostu włosa i wspierać prawidłowy, zdrowy wzrost włosów poprzez przeciwdziałanie Proteoglycan Follicular Atrophy, która jest wyjściową przyczyną prawie wszystkich przypadków zaburzeń wzrostu włosów, bez względu na ich przyczynę lub typ.

Hair Growth+ inCLINIC z proteoglikanami od firmy Nourkrin® stymuluje uśpione mieszki włosowe skóry głowy, wprowadzając je z powrotem do fazy anagenu (wzrostu), a tym samym normalizując cykl wzrostu włosa, aby wspierać prawidłowy, zdrowy wzrost włosów.

Czy występują jakieś skutki uboczne przyjmowania Hair Growth+ inCLINIC?

Nie, Hair Growth+ inCLINIC jest w całości oparty na składnikach niezawierających leków, które są oceniane jako bezpieczne przez organy ds. żywności i leków na całym świecie. Od ponad 30 lat, odkąd dostępny jest Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin®, nie odnotowano żadnych skutków ubocznych przyjmowania preparatu.

Czy Hair Growth+ inCLINIC jest odpowiedni dla każdego?

Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® jest odpowiedni dla wszystkich, z wyjątkiem osób uczulonych na ryby, ponieważ Marilex®-P to ekstrakt pochodzący od ryb. Hair Growth+ inCLINIC nie zawiera w swoim składzie skorupiaków.

Hair Growth+ inCLINIC jest wolny od glutenu i dlatego nadaje się również dla osób chorujących na celiakię. 

Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P jest bezpieczny i w 100% wolny od leków. Preparat jest całkowicie oparty na składnikach niezawierających leków, które są oceniane jako bezpieczne przez organy ds. żywności i leków na całym świecie. Ponadto organy ds. zdrowia na wszystkich kontynentach, w tym FDA, Anvisa, Cofepris i EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności), akceptują Marilex®-P.

Hair Growth+ inCLINIC jest przeznaczony dla wszystkich rodzajów oraz kolorów włosów i – TAK, TO DZIAŁA!

Czy mogę przyjmować Hair Growth+ inCLINIC podczas karmienia piersią?

Hair Growth+ inCLINIC jest wolny od leków, oparty na naturalnych składnikach i całkowicie bezpieczny. W związku z tym można stosować Hair Growth+ inCLINIC w okresie karmienia piersią, jednak zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji.

Bezpieczeństwo i tolerancja Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® bez występowania żadnych skutków ubocznych zostały wykazane w wielu badaniach klinicznych prezentowanych w wiodących międzynarodowych czasopismach medycznych. Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P, jest całkowicie bezpieczny i w 100% wolny od leków. Preparat jest oparty na składnikach niezawierających leków, które są oceniane jako bezpieczne przez organy ds. żywności i leków na całym świecie. Ponadto, organy ds. zdrowia na wszystkich kontynentach, w tym FDA, Anvisa, Cofepris i EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności), akceptują Marilex®-P.

Dla kogo odpowiednim wyborem będzie właśnie Hair Growth+ inCLINIC?

Hair Growth+ inCLINIC jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów i kolorów włosów.

Aktywny składnik Marilex®-P to ekstrakt pochodzenia rybnego, jest więc nieodpowiedni dla osób uczulonych na ryby. Hair Growth+ inCLINIC nie zawiera w swoim składzie skorupiaków.

Hair Growth+ inCLINIC jest wolny od glutenu i dlatego nadaje się również dla osób chorujących na celiakię.

Hair Growth+ inCLINIC jest w całości oparty na składnikach niezawierających leków, które są oceniane jako bezpieczne przez organy ds. żywności i leków na całym świecie. Ponadto organy ds. zdrowia na wszystkich kontynentach, w tym FDA, Anvisa, Cofepris i EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności), akceptują Marilex®-P.

Wspierany przez ponad 100 badań naukowych i artykułów klinicznych, a także kilka badań przeprowadzonych przez użytkowników, opublikowanych w wiodących czasopismach klinicznych w ciągu ostatnich 30 lat.

Czy Hair Growth+ inCLINIC jest odpowiedni dla osób chorujących na celiakię lub osób będących na diecie bezglutenowej?

Tak, Hair Growth in CLINIC nie zawiera glutenu i dlatego nadaje się również dla osób chorujących na celiakię.

Jaka jest tolerancja Hair Growth+ inCLINIC?

Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P jest całkowicie bezpieczny i w 100% wolny od leków. Preparat jest oparty na składnikach niezawierających leków, które są oceniane jako bezpieczne przez organy ds. żywności i leków na całym świecie. Ponadto organy ds. zdrowia na wszystkich kontynentach, w tym FDA, Anvisa, Cofepris i EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności), akceptują Marilex®-P.

Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P, jest terapią o udowodnionej skuteczności klinicznej u 9 na 10 kobiet cierpiących z powodu Proteoglycan Follicular Atrophy.

Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin®jest rezultatem ponad 100 badań naukowych i artykułów klinicznych, a także kilku badań konsumenckich opublikowanych w wiodących czasopismach w ciągu ostatnich 30 lat.

Czy Hair Growth+ inCLINIC jest bezpieczny?

Tak, Hair Growth+ inCLINIC jest całkowicie bezpieczny, ponieważ jest w 100% wolny od leków.

Bezpieczeństwo i tolerancja Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® bez występowania żadnych skutków ubocznych zostały wykazane w wielu badaniach klinicznych prezentowanych w wiodących międzynarodowych czasopismach medycznych. Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P, jest całkowicie bezpieczny i w 100% wolny od leków. Preparat jest oparty na składnikach niezawierających leków, które są oceniane jako bezpieczne przez organy ds. żywności i leków na całym świecie. Ponadto, organy ds. zdrowia na wszystkich kontynentach, w tym FDA, Anvisa, Cofepris i EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności), akceptują Marilex®-P.

Od ponad 30 lat, odkąd Nourkrin® jest dostępny na całym świecie, nie odnotowano żadnych skutków ubocznych przyjmowania preparatu.

O dawkowaniu i podawaniu

Czy Hair Growth+ inCLINIC koliduje z jakimikolwiek lekami?

Bezpieczeństwo i tolerancja Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® bez występowania żadnych skutków ubocznych zostały wykazane w wielu badaniach klinicznych prezentowanych w wiodących międzynarodowych czasopismach medycznych.

Nie są znane ani odnotowane żadne przypadki interakcji Hair Growth+ inCLINIC z innymi lekami, ponieważ jest on oparty na naturalnych składnikach. Jeśli jednak użytkownicy przyjmują jakiekolwiek leki, zaleca się, aby przed rozpoczęciem programu suplementacyjnego skonsultowali się z lekarzem.

Czy Hair Growth+ inCLINIC może być stosowany przez długi okres czasu?

Hair Growth+ inCLINIC można przyjmować bezpiecznie przez nieokreślony okres czasu, jest on więc idealny nawet do długotrwałej pielęgnacji już po osiągnięciu pożądanych rezultatów.

ABY AKTYWOWAĆ WZROST WŁOSÓW:
Należy przyjmować trzy tabletki dziennie w oddzielnych dawkach, doustnie, najlepiej po posiłku. Minimalny czas trwania terapii wynosi 4-6 miesięcy zgodnie z zaleceniami lub do momentu zadowolenia z osiągniętego rezultatu. Następnie należy kontynuować terapię zmniejszoną dawką podtrzymującą, podaną poniżej.

ABY PODTRZYMAĆ WZROST WŁOSÓW:
Jedna tabletka dziennie, najlepiej po posiłku, przez czas nieokreślony. Jeśli wzrost włosów wymaga w tym okresie dodatkowego przyspieszenia, wróć z powrotem do powyższej dawki aktywacyjnej na zalecany minimalny czas jej przyjmowania.

Minimalny czas trwania terapii to 4-6 miesięcy. Pierwszy efekt kliniczny będzie zauważalny po średnio 3 miesiącach terapii.

Co się stanie, jeśli przestanę przyjmować Hair Growth+ inCLINIC?

Jeśli utrata włosów jest spowodowana ostrymi, przejściowymi czynnikami, takimi jak stres czy zmiany hormonalne, wyniki osiągnięte po 6 miesiącach terapii najprawdopodobniej pozostaną, przyjmując jednak, że te czynniki związane ze stylem życia również uległy poprawie lub zmianie. Jeśli natomiast utrata włosów jest związana z DHT, genami lub jest przewlekła, po zakończeniu leczenia skóra głowy może powrócić do stanu sprzed kuracji, w takim przypadku zalecany jest więc program podtrzymujący.

W ciągu ostatnich 30 lat przeprowadzono szeroko zakrojone badania, koncentrujące się na mieszkach włosowych i ich unikalnych funkcjach oraz cyklach. Udowodniono klinicznie, że proteoglikany, specyficzny rodzaj białka, odgrywają istotną rolę we wzroście włosów.

Mieszek włosowy opiera się na precyzyjnie dostrojonym dialogu pomiędzy warstwami i delikatnej równowadze między różnymi oddziaływaniami. Rolę proteoglikanów w kontroli wzrostu włosów należy zawsze brać pod uwagę, gdy zajmujemy się zaburzeniami wzrostu włosów, bez względu na ich przyczynę lub rodzaj, ponieważ to właśnie proteoglikany mogą skutecznie modulować czynniki wzrostu.

Kilka różnych czynników może wpływać na cykl wzrostu włosa i zakłócać prawidłowy wzrost włosów, powodując ich wypadanie, ze słabym lub całkowitym brakiem odrostu. Dzięki bogatej w bioaktywne proteoglikany Proteoglycan Replacement Therapy, mieszki włosowe mogą zostać wprowadzone z powrotem do fazy anagenu i rozpocząć nowy, zrewitalizowany cykl wzrostu włosa, co doprowadzi do zwiększenia wzrostu włosów i poprawy ich jakości.

Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P jest bioaktywną formułą proteoglikanów stosowaną jako Proteoglycan Replacement Therapy, która została zaprojektowana tak, aby normalizować cykl wzrostu włosa i wspierać prawidłowy, zdrowy wzrost włosów.

Czy mogę stosować Hair Growth+ inCLINIC przez okres dłuższy niż 6 miesięcy?

Tak, Hair Growth+ inCLINIC jest idealnym preparatem do długotrwałego podtrzymywania zdrowego wzrostu włosów już po osiągnięciu pożądanych rezultatów. Po 6 miesiącach stosowania możesz kontynuować przyjmując 1 tabletkę dziennie, aby podtrzymać rezultaty. W razie potrzeby wróć do dwóch tabletek dziennie.

ABY AKTYWOWAĆ WZROST WŁOSÓW:
Należy przyjmować trzy tabletki dziennie w oddzielnych dawkach, doustnie, najlepiej po posiłku. Minimalny czas trwania terapii wynosi 4-6 miesięcy zgodnie z zaleceniami lub do momentu zadowolenia z osiągniętego rezultatu. Następnie należy kontynuować terapię zmniejszoną dawką podtrzymującą, podaną poniżej.

ABY PODTRZYMAĆ WZROST WŁOSÓW:
Jedna tabletka dziennie, najlepiej po posiłku, przez czas nieokreślony. Jeśli wzrost włosów wymaga w tym okresie dodatkowego przyspieszenia, wróć z powrotem do powyższej dawki aktywacyjnej na zalecany minimalny czas jej przyjmowania.

Bezpieczeństwo i tolerancja Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® bez występowania żadnych skutków ubocznych przyjmowania tego preparatu zostały wykazane w wielu badaniach klinicznych prezentowanych w wiodących międzynarodowych czasopismach medycznych. Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P jest całkowicie bezpieczny i w 100% wolny od leków. Produkt jest całkowicie oparty na niezawierających leków składnikach, które są oceniane jako bezpieczne przez organy ds. żywności i leków na całym świecie. Ponadto organy ds. zdrowia na wszystkich kontynentach, w tym FDA, Anvisa, Cofepris i EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności), akceptują Marilex®-P.

Czy przyjmowanie większej dawki niż zalecana zwiększy szybkość lub jakość wzrostu moich włosów?

Nie, każda tabletka Hair Growth+ inCLINIC zawiera dokładnie taką samą ilość składników aktywnych, jaka została wykorzystana w badaniach klinicznych dokumentujących ich pozytywny wpływ na wypadanie i wzrost włosów.

W badaniach klinicznych wykazano, że spożycie więcej niż zalecana dzienna dawka, jaką opisano na opakowaniu produktu, nie zapewnia znaczących dodatkowych korzyści.

Cykl wzrostu włosa to najważniejszy mechanizm regulujący wzrost włosów na skórze głowy. W celu przywrócenia włosów i zapobiegnięcia ich ponownemu wypadaniu, konieczna jest normalizacja i wspomaganie cyklu wzrostu włosa.

Cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz: fazy anagenu (wzrostu), fazy katagenu (przejścia) i fazy telogenu (spoczynku). Mieszek włosowy rozpoczyna nową fazę anagenu po tym, jak włos znajdujący się w fazie telogenu wypadnie, kończąc tym samym cykl.

Zazwyczaj każde pasmo włosów posiada swój własny harmonogram cyklu włosa, całkowicie niezależny od innych włosów na skórze głowy. Szybkość wzrostu włosów zależy od genów, jednak istnieją również inne czynniki, które mogą wpływać na tempo ich wzrostu oraz cykl wzrostu włosa.

Kilka różnych czynników może wpływać na zdrowy cykl wzrostu włosa i zakłócać prawidłowy wzrost włosów, skutkując zwiększonym ich wypadaniem oraz słabym lub całkowitym brakiem odrostu. Dzięki zastosowaniu Proteoglycan Replacement Therapy, bogatej w bioaktywne proteoglikany, mieszki włosowe mogą zostać wprowadzone z powrotem do fazy anagenu i rozpocząć nowy, zrewitalizowany cykl wzrostu włosa.

Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P jest bioaktywną formułą proteoglikanów stosowaną jako Proteoglycan Replacement Therapy, która została zaprojektowana tak, aby normalizować cykl wzrostu włosa i wspierać prawidłowy, zdrowy wzrost włosów.

Jak zwiększyć wzrost włosów

Po jakim czasie zacznę zauważać różnicę w wyglądzie moich włosów?

Większość użytkowników Hair Growth+ inCLINIC zaczyna dostrzegać różnicę w wyglądzie swoich włosów po 2-3 miesiącach prawidłowego stosowania i zalecanego dziennego spożycia preparatu.

Cykl wzrostu włosa to najważniejszy mechanizm regulujący wzrost włosów na skórze głowy. W celu przywrócenia włosów i zapobiegnięcia ich ponownemu wypadaniu, konieczna jest normalizacja cyklu wzrostu włosa.

Cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz: fazy anagenu (wzrostu), fazy katagenu (przejścia) i fazy telogenu (spoczynku). Mieszek włosowy rozpoczyna nową fazę anagenu po tym, jak włos znajdujący się w fazie telogenu wypadnie, kończąc tym samym cykl.

W danym momencie około 85-90% włosów aktywnie rośnie znajdując się w fazie anagenu (wzrostu). Gdy włos osiągnie swój całkowity potencjał wzrostu, pozostaje nieaktywny w mieszku włosowym, dopóki nie wypadnie. Mieszek następnie zaczyna wytwarzać nowy włos, rozpoczynając w ten sposób nową fazę wzrostu i kończąc cykl. Średni czas trwania fazy telogenu (spoczynku) wynosi 3-4 miesiące. W celu zapewnienia optymalnych warunków wzrostu, Hair Growth+ inCLINIC został opracowany naukowo jako program 6-miesięczny.

Czym jest przywracanie włosów?

Istnieje wiele rodzajów problemów z wypadaniem włosów, przy czym niektóre z nich są łatwiejsze do wyleczenia niż inne. Jednak wspólną cechą wszystkich rodzajów wypadania włosów jest to, że zwykle są one spowodowane zaburzeniami cyklu wzrostu włosa (Proteoglycan Follicular Atrophy).

Proteoglycan Follicular Atrophy jest klinicznie uznaną patologią będącą stanem, w którym dochodzi do zaniku proteoglikanów brodawki skórnej oraz wewnętrznej i zewnętrznej pochewki korzenia, w połączeniu z coraz mniejszą zdolnością organizmu do ich reprodukcji.

Udowodniono, że w przypadku łysienia związanego z wiekiem, genetycznego (łysienie androgenowe), wypadania włosów po ciąży (łysienie poporodowe) oraz podczas łysienia związanego ze stresem (łysienie telogenowe), poziom proteoglikanów w mieszku włosowym spada.

Zasadniczo oznacza to, że trzy fazy cyklu wzrostu włosa zostały zakłócone, a ich prawidłowy czas trwania uległ zmianie. Faza anagenu (wzrostu) została skrócona, dlatego włosy przedwcześnie wchodzą w fazę katagenu (przejściową), a ostatnia faza, faza telogenu (spoczynku), została przedłużona. W rezultacie włosy wypadają szybciej niż normalnie i często mniej z nich powraca do fazy wzrostu, co skutkuje mniejszym lub słabszym odrostem włosów.

Wypadaniem i przerzedzaniem się włosów należy zająć się najszybciej jak to możliwe, aby zapewnić możliwie najlepszy efekt leczenia – zarówno krótko, jak i długoterminowy. Celem każdego podejścia do leczenia problemu wypadania włosów powinno być znormalizowanie cyklu wzrostu włosa, wydłużenie fazy wzrostu i cofnięcie fazy spoczynku do prawidłowego, zdrowego czasu trwania. Przywrócenie włosów wchodzi w grę dopiero, gdy cykl wzrostu włosa zostanie znormalizowany, co oznacza, że włosy uśpione w fazie spoczynku, powrócą do fazy wzrostu.

Cykl wzrostu włosa to najważniejszy mechanizm regulujący wzrost włosów na skórze głowy. W celu przywrócenia włosów i zapobiegnięcia ich ponownemu wypadaniu, konieczna jest normalizacja cyklu wzrostu włosa. Jedną z dostępnych i bezpiecznych metod zwiększania stężenia proteoglikanów w mieszkach włosowych i tym samym normalizacji cyklu wzrostu włosa jest doustne przyjmowanie biodostępnych proteoglikanów, zwane Proteoglycan Replacement Therapy.

Hair Growth+ inCLINIC, z unikalną, opatentowaną formułą bioaktywnych proteoglikanów Marilex®-P, stosowaną jako Proteoglycan Replacement Therapy, został zaprojektowany tak, aby normalizować cykl wzrostu włosa i wspierać prawidłowy, zdrowy wzrost włosów poprzez przeciwdziałanie Proteoglycan Follicular Atrophy, która jest wyjściową przyczyną prawie wszystkich przypadków zaburzeń wzrostu włosów, bez względu na ich przyczynę lub typ.

Niektóre rodzaje problemów z wypadaniem włosów są trudniejsze do rozwiązania niż inne, takie jak np. łysienie o podłożu autoimmunologicznym czy genetycznym, w których to przypadkach konieczne jest działanie proaktywne, aby uniknąć pogorszenia się stanu wypadania włosów. Zasadniczo, z czasem przywrócenie włosów staje się coraz trudniejsze, ponieważ coraz więcej mieszków włosowych całkowicie przestaje produkować włosy, dlatego właściwe podejście jest kluczowe i należy je rozpocząć jak najszybciej.

Ze względu na naturalny czas trwania cyklu wzrostu włosa, poprawa wzrostu włosów może potrwać nawet do sześciu miesięcy.

Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® pomogło dziesiątkom tysięcy kobiet i mężczyzn w przywróceniu ich prawidłowego, zdrowego cyklu wzrostu włosa i dlatego Hair Growth+ inCLINIC jest dziś doceniany przez naukowców, lekarzy, dermatologów i trychologów na całym świecie.

Jak mogę sprawić, by moje włosy rosły szybciej?

Istnieją rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić swoim włosom możliwie najlepsze warunki do wzrostu. Pamiętaj jednak, że normalne, zdrowe włosy zwykle rosną tylko o około 0,6 cm do 1,25 cm miesięcznie – więc przede wszystkim ważnym jest, aby być cierpliwym i realistycznym w swoich oczekiwaniach.

Zdrowe włosy to najważniejszy warunek wzrostu długich włosów, co oznacza, że dbanie o włosy, które już masz od wewnątrz i na zewnątrz, powinno być Twoim priorytetem.

Jeśli chodzi o pielęgnację od zewnątrz, stylizacja, szczególnie z użyciem wysokich temperatur, oraz ciasne upięcia są generalnie największymi możliwymi grzechami. Stylizacja na gorąco wysusza włosy, a w najgorszym przypadku pali je, co prowadzi do ich łamliwości, która z kolei utrudnia zapuszczanie długich włosów. Ciasne upięcia, a także złe techniki szczotkowania mogą powodować tak zwane łysienie trakcyjne lub kosmetyczną utratę włosów, która również jest rodzajem wypadania włosów, spowodowanym ich łamaniem się z powodu nadmiernego naprężenia. Zarówno stylizacja na gorąco, jak i ciasne upięcia mogą powodować nadmierne wypadanie włosów, jeśli włosy te są już kruche lub przesuszone np. po rozjaśnianiu lub farbowaniu.

Dbanie o włosy od zewnątrz jest ważne, jednak równie ważne jest dbanie o nie od wewnątrz. Podstawowa terapia i pierwsze podejście do wspierania wzrostu włosów, ich jakości i pomocy w normalizacji cyklu wzrostu włosa w celu utrzymania ich zdrowego wzrostu ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu.

Cykl wzrostu włosa to niezwykle ważny mechanizm regulujący prawidłowy, zdrowy wzrost włosów. Zazwyczaj każde pasmo włosów posiada swój własny harmonogram cyklu włosa, całkowicie niezależny od innych włosów na skórze głowy. Szybkość wzrostu włosów zależy od genów, jednak istnieją również inne czynniki, które mogą wpływać na tempo ich wzrostu oraz cykl wzrostu włosa.

Bioaktywne proteoglikany wchodzące w skład Hair Growth+ inCLINIC z unikalnym Marilex®-P, to naukowo opracowana Proteoglycan Replacement Therapy, która wspiera prawidłowy cykl wzrostu włosa, aby pomóc w normalizacji i utrzymaniu życia i funkcji zdrowych mieszków włosowych.

W mechanizmie prawidłowego cyklu wzrostu włosa istotną rolę odgrywają wyspecjalizowane składniki zwane proteoglikanami. Marilex®-P zawiera wysokie stężenie proteoglikanów, które mają kluczowe znaczenie dla wzrostu i cyklu mieszków włosowych.

Udokumentowano naukowo, że Hair Growth+ inCLINIC pomaga utrzymać prawidłowy cykl wzrostu włosa, wspierając tym samym prawidłowy, zdrowy wzrost włosów.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania cyklu wzrostu włosa zaleca się, aby użytkownicy przyjmowali Hair Growth+ inCLINIC przez okres co najmniej 4 do 6 miesięcy, co pozwoli na maksymalne, początkowe wsparcie ich włosów.

Czym są witaminy na porost włosów? Czy witaminy na porost włosów skutecznie przeciwdziałają wypadaniu i zaburzeniom wzrostu włosów?

Problem wypadania włosów występuje częściej, niż większości ludzi się wydaje. Zakłócenie wzrostu włosów może przydarzyć się każdemu i niezależnie od tego, czy konkretna przyczyna wypadania włosów zostanie określona lub zdiagnozowana, czy też nie, wiele osób poszukuje rozwiązania terapeutycznego, które może poprawić wzrost i stan ich włosów. Bioaktywna formuła proteoglikanów, w przeciwieństwie do zwykłego komercyjnego suplementu witaminowego, jest skutecznym podejściem do rozwiązania problemów z wzrostem włosów.

Wiele osób słyszało o witaminach na porost włosów i chociaż niedobór witamin może rzeczywiście zakłócać prawidłowy cykl wzrostu włosa i spowodować ich wypadanie, prawda jest taka, że jest to zjawisko niezwykle rzadkie, na dodatek powodujące utratę mniej niż 2% włosów. Witaminy na porost włosów, lub tak zwane witaminy na wypadanie włosów, są zatem często tylko odmianami prostych, ogólnych mieszanek witamin i jako takie nie są przeznaczone do bezpośredniego i skutecznego rozwiązania problemów ze wzrostem włosów. Jeśli zaś chodzi o suplementy biotynowe, istnieją tylko bardzo słabe i wątpliwe dowody sugerujące, że suplementy biotynowe mogą poprawić stan cienkich czy łamliwych włosów i paznokci – wiarygodne, opublikowane badania i metabadania pokazują, że suplementy biotynowe nie mają żadnego wpływu na stan włosów.

Wypadanie włosów i zaburzenia wzrostu włosów można wytłumaczyć „niższym niż normalnie” stężeniem proteoglikanów regulujących ich wzrost, które powoduje degradację mieszków włosowych – jest to zjawisko znane jako Proteoglycan Follicular Atrophy.

Hair Growth+ inCLINIC zawiera unikalny, opatentowany Marilex®-P, bogaty w bioaktywne proteoglikany otrzymywane w zastrzeżonym procesie enzymatycznego frakcjonowania ekstraktu rybnego i zawiera wysokie ilości bioaktywnych proteoglikanów, które są kluczowe dla prawidłowego wzrostu i cyklu mieszków włosowych u kobiet podczas łysienia telogenowego (wypadanie włosów po porodzie) i ogólnie łysienia typu żeńskiego (łysienie genetyczne).

Marilex®-P przywraca kluczowe proteoglikany w mieszkach włosowych, które doświadczają Proteoglycan Follicular Atrophy i wokół nich, co zostało udokumentowane klinicznie jako główna przyczyna wypadania włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, tym samym indukując i przedłużając fazę anagenu (wzrostu) i ostatecznie prowadząc do normalizacji cyklu wzrostu włosa.

Proteoglycan Replacement Therapy, tj. Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P, jest terapią o udowodnionej skuteczności klinicznej u 9 na 10 kobiet cierpiących z powodu Proteoglycan Follicular Atrophy.

Hair Growth+ inCLINIC, oprócz Marilex®-P, zawiera również mieszankę wybranych witamin oraz krzemionkę, aby rozwiązać również wszelkie ewentualne niedobory witamin, które w bardzo rzadkich przypadkach mogą być przyczyną wypadania włosów. Hair Growth+ inCLINIC z Proteoglikanami od firmy Nourkrin®, nie jest jednak zwyczajną multiwitaminą, ale unikalnym produktem, który był opisywany w wielu opublikowanych artykułach klinicznych i jest stosowany na całym świecie jako podstawowa terapia skutecznie przeciwdziałająca zaburzeniom wzrostu włosów, hamująca ich wypadanie i wspierającą wzrost, a także poprawiającą jakość i wygląd włosów.

Czym jest cykl wzrostu włosa?

60% kobiet i 80% mężczyzn doświadczy na pewnym etapie swojego życia problemu utraty włosów. Wypadanie włosów i zaburzenia wzrostu włosów można wytłumaczyć „niższym niż normalnie” stężeniem proteoglikanów regulujących ich wzrost, które powoduje degradację mieszków włosowych – jest to zjawisko znane jako Proteoglycan Follicular Atrophy.

Proteoglycan Follicular Atrophy jest obecnie klinicznie uznaną patologią będącą stanem, w którym dochodzi do zaniku proteoglikanów brodawki skórnej oraz wewnętrznej i zewnętrznej pochewki korzenia, w połączeniu z coraz mniejszą zdolnością organizmu do ich reprodukcji w prawidłowy, zdrowy sposób.

Podczas prawidłowego cyklu wzrostu włosa 85-90% włosów aktywnie rośnie, natomiast 10-15% włosów jest nieaktywnych w mieszkach włosowych, po osiągnięciu pełnego potencjału swojego wzrostu i przed wypadnięciem po 3-4 miesiącach. Jeśli doświadczasz wypadania włosów oznacza to, że prawidłowy cykl wzrostu włosa został zakłócony. Zakłócenie cyklu wzrostu włosa może mieć wiele różnych przyczyn, w tym stres, hormony, stan zdrowia i geny.

Zakłócony cykl wzrostu włosa oznacza, że faza anagenu (wzrostu) została skrócona, a faza telogenu (spoczynku) przedłużona. Zakłócenie zasadniczo skutkuje wzmożonym wypadaniem włosów i słabszym ich odrastaniem – a w niektórych przypadkach mniejsza ilość mieszków włosowych wraca z powrotem do fazy wzrostu, co oznacza brak odrostu, ponieważ te mieszki włosowe pozostają uśpione.

W celu przywrócenia prawidłowego, zdrowego wzrostu włosów, konieczna jest normalizacja cyklu wzrostu włosa. Faza wzrostu zostanie wtedy przedłużona, faza spoczynku powróci do prawidłowego czasu trwania, a będące w uśpieniu mieszki włosowe zostaną wprowadzone z powrotem do fazy wzrostu, w wyniku czego włosy zaczną odrastać. Przywrócenie włosów jest możliwe tylko wtedy, gdy zaburzony cykl wzrostu włosa zostanie przywrócony do normalności. W przypadku niektórych rodzajów wypadania włosów, takich jak łysienie poporodowe, które jest nadmiernym wypadaniem włosów po porodzie, cykl wzrostu włosa zwykle wraca do normy, gdy nieprawidłowości hormonalne zostaną uregulowane, jednak normalizacja cyklu wzrostu włosa może zająć lata.

Jedną z dostępnych i bezpiecznych metod zwiększania stężenia proteoglikanów w mieszkach włosowych i normalizacji cyklu wzrostu włosa jest doustne podawanie biodostępnych proteoglikanów, zwane Proteoglycan Replacement Therapy.

Istnieje ugruntowana naukowo i klinicznie podstawa do stosowania Proteoglycan Replacement Therapy u osób cierpiących z powodu wypadania lub zaburzeń wzrostu włosów, bez względu na ich przyczynę lub rodzaj. Udowodniono, że w przypadku łysienia związanego z wiekiem, genetycznego (łysienie androgenowe), wypadania włosów po ciąży (łysienie poporodowe) oraz podczas łysienia związanego ze stresem (łysienie telogenowe), poziom proteoglikanów w mieszku włosowym spada.

Hair Growth+ inCLINIC z proteoglikanami firmy Nourkrin® to bioaktywna formuła proteoglikanów stosowana jako Proteoglycan Replacement Therapy i zaprojektowana tak, aby normalizować cykl wzrostu włosa i wspierać prawidłowy, zdrowy wzrost włosów. 

8 na 10 użytkowników zauważyło znaczną poprawę po zażyciu Hair Growth+ inCLINIC – TAK, TO DZIAŁA!

Ogólnie o wypadaniu włosów i zaburzeniach wzrostu włosów

Jak mogę zatrzymać lub zapobiec wypadaniu włosów?

60% kobiet doświadczy na pewnym etapie swojego życia jakiejś formy zakłócenia wzrostu włosów, a wypadanie włosów w różnych jego postaciach może wystąpić z wielu różnych powodów, z których niektóre są łatwiejsze do wyleczenia niż inne. Bez względu jednak na rodzaj i przyczynę problemu wypadania włosów, zawsze ma ono negatywny wpływ na cykl wzrostu włosa.

Problemy związane z prowadzonym stylem życia, takie jak palenie, przyjmowane leki i stres mogą powodować wypadanie włosów. Palenie może skutkować szeregiem problemów zdrowotnych, w tym słabym krążeniem, które może mieć wpływ na wzrost włosów. W ostatnich latach udowodniono, że niektóre rodzaje leków również mogą powodować wypadanie włosów, jednak ponieważ lekarz może nie zawsze poinformować swoich pacjentów o ewentualnym wypadaniu włosów jako skutku ubocznym przyjmowania leku, ważnym jest, aby zawsze przeprowadzić własne badania i skonsultować się z lekarzem, jeśli ma się podejrzenia, że dany lek może powodować wypadanie włosów. Stres natomiast jest jednym z głównych sprawców wypadania włosów. Długotrwały lub ostry stres, występujące na przykład w wyniku traumatycznego wydarzenia, mogą zakłócić cykl wzrostu włosów i spowodować ich wzmożone, stopniowo przyspieszające wypadanie.

Co więcej, ważnym jest, aby pamiętać, że wypadanie włosów w wyniku rozpoczęcia nowej diety, utraty wagi, rozpoczęcia nowego cyklu leczenia lub stresu zwykle występuje dopiero po 4-16 tygodniach od zmiany, która zakłóciła prawidłowy czas trwania cyklu wzrostu włosa. Najskuteczniejszym sposobem przeciwdziałania i zapobiegania wypadaniu włosów jest przeciwdziałanie zakłóceniom i normalizacja zdrowego cyklu wzrostu włosa.

Inne czynniki, o których wiadomo, że mogą powodować wypadanie włosów, to brak równowagi hormonalnej, na przykład w okresie menopauzy lub po porodzie, cukrzyca i ogólnie zły stan zdrowia, dlatego zawsze ważnym jest, aby porozmawiać z lekarzem rodzinnym o wszelkich możliwych problemach zdrowotnych które mogą przyczyniać się do wypadania włosów. Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn, jednak nie wszystkie z nich muszą być trwałe. Niektórym przypadkom zaburzonego cyklu wzrostu włosa można było zapobiec dzięki odpowiedniemu podejściu, jednak nawet już po wystąpieniu znacznego wypadania włosów można je nadal zatrzymać w ciągu kilku miesięcy.

Wypadanie włosów i zaburzenia wzrostu włosów można wytłumaczyć „niższym niż normalnie” stężeniem proteoglikanów regulujących ich wzrost, które powoduje degradację mieszków włosowych – jest to zjawisko znane jako Proteoglycan Follicular Atrophy. Bioaktywna formuła proteoglikanów, Hair Growth+ inCLINIC, z unikalnym, zastrzeżonym Marilex®-P, jest naukowo opracowaną Proteoglycan Replacement Therapy, stworzoną w celu wspomagania prawidłowego, zdrowego wzrostu włosów poprzez przeciwdziałanie Proteoglycan Follicular Atrophy.

Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P od 30 lat pomaga dziesiątkom tysięcy kobiet i mężczyzn przywrócić zdrowy cykl wzrostu włosa i jest doceniany przez naukowców, lekarzy, dermatologów i trychologów na całym świecie.

Co powoduje wypadanie włosów?

W ciągu ostatnich 30 lat przeprowadzono szeroko zakrojone badania, koncentrujące się na mieszkach włosowych i ich unikalnych funkcjach oraz cyklach. Udowodniono klinicznie, że proteoglikany, specyficzny rodzaj białka, odgrywają istotną rolę we wzroście włosów.

Mieszek włosowy opiera się na precyzyjnie dostrojonym dialogu pomiędzy warstwami i delikatnej równowadze między różnymi oddziaływaniami. Rolę proteoglikanów w kontroli wzrostu włosów należy zawsze brać pod uwagę, gdy zajmujemy się zaburzeniami wzrostu włosów, bez względu na ich przyczynę lub rodzaj, ponieważ to właśnie proteoglikany mogą skutecznie modulować czynniki wzrostu.

Różne rodzaje wypadania włosów wskazują również na ich różne przyczyny. Istnieje wiele możliwych przyczyn wypadania włosów, niektóre z nich są bardziej oczywiste niż inne, a niektóre łatwiejsze do wyleczenia niż inne. Jednak bez względu na przyczynę czy rodzaj wypadania włosów, zawsze ma ono negatywny wpływ na cykl wzrostu włosa.

Cykl wzrostu włosa może zostać zakłócony przez wiele różnych czynników, np. przeszczep włosów, zabieg chirurgiczny, leki, stres, nieodpowiednią dietę, nadciśnienie, nadczynność tarczycy, cukrzycę, cholesterol, chemikalia, hormony, geny, poród, nieodpowiednią stylizację włosów i inne.

Dzięki zastosowaniu bogatej w proteoglikany terapii Proteoglycan Replacement Therapy mieszki włosowe mogą zostać wprowadzone z powrotem do fazy anagenu, aby rozpocząć nowy cykl wzrostu włosa.

Hair Growth+ inCLINIC to bioaktywna formuła proteoglikanów z unikalnym Marilex®-P, który został naukowo opracowany, aby pomóc w utrzymaniu prawidłowego cyklu wzrostu włosów, który wspiera prawidłowy, zdrowy wzrost włosów.

Czy Hair Growth+ inCLINIC zadziała, jeśli już wyłysiałem?

Niestety, jeśli mieszek włosowy jest już martwy, nie będzie już w stanie wytwarzać włosów. Dlatego zaleca się rozpoczęcie stosowania Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® już przy pierwszych oznakach przerzedzania czy wypadania włosów.

Jakie są skuteczne metody leczenia wypadania włosów?

Metody leczenia wypadania włosów mogą się różnić w zależności od rodzaju problemu, jednak większość typów wypadania włosów łączy to, że zwykle wynikają one z zakłócenia prawidłowego, zdrowego cyklu wzrostu włosa. W przypadku wypadania włosów spowodowanego na przykład stresem lub złą dietą, wskazane jest zajęcie się jego przyczyną oraz jednocześnie leczenie występującego już stanu wypadania włosów poprzez normalizację cyklu wzrostu włosa.

Cykl wzrostu włosa składa się z 3 faz, fazy anagenu (wzrostu), fazy katagenu (przejściowej) i fazy telogenu (spoczynku). Zazwyczaj w danym momencie około 85-90% włosów aktywnie rośnie w fazie wzrostu, podczas gdy 1% znajduje się w fazie przejściowej, a około 10-15% włosów znajduje się w fazie spoczynku, w której to włosy ostatecznie wypadają przed powtórzeniem całego cyklu.

Zaburzenia wzrostu włosów, które mogą objawiać się wzmożonym wypadaniem włosów lub ich przerzedzeniem, zawsze są związane z naruszeniem zdrowego cyklu wzrostu włosa. Zakłócenie cyklu wzrostu włosa oznacza skrócenie fazy wzrostu, co powoduje, że włosy przedwcześnie przestają rosnąć. W konsekwencji cały cykl wzrostu włosa zostaje zaburzony, a włosy wchodzą w fazę przejściową wcześniej niż normalnie. Podobnie, faza spoczynku ulega przedłużeniu, powodując wzmożone wypadanie i mniejszą ilość włosów ponownie wchodzących w fazę wzrostu, co z kolei skutkuje słabym ich odrastaniem.

Zaburzenia wzrostu włosów mogą być spowodowane wieloma różnymi czynnikami, z których niektóre są trudne, jeśli nie niemożliwe do kontrolowania. Do najczęstszych przyczyn należą ostry i przewlekły stres, zmiany hormonalne, na przykład podczas ciąży lub menopauzy, ogólne problemy zdrowotne, w tym cukrzyca i szereg zaburzeń autoimmunologicznych, nieodpowiednia dieta, palenie tytoniu, niektóre leki i czynniki genetyczne.

Hair Growth+ inCLINIC to bioaktywna formuła proteoglikanów, zawierająca unikalny, zastrzeżony Marilex®-P, będąca naukowo opracowaną Proteoglycan Replacement Therapy, stworzoną w celu wspomagania prawidłowego, zdrowego wzrostu włosów poprzez rozwiązanie problemu Proteoglycan Follicular Atrophy, która jest wyjściową przyczyną prawie wszystkich przypadków zaburzeń wzrostu włosów, bez względu na ich przyczynę czy rodzaj.

Leczenie wypadania włosów lub metody na wypadanie włosów powinny w pierwszej kolejności koncentrować się na przywróceniu i normalizacji prawidłowego, zdrowego cyklu wzrostu włosa oraz zajęciu się jego zakłóceniami, które powodują wypadanie lub przerzedzanie włosów. Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P opiera się na 30-letniej wiedzy oraz badaniach nad wypadaniem włosów i proteoglikanami, które współdziałają z prawidłowym cyklem wzrostu włosa, w celu zapewnienia prawidłowego, zdrowego wzrostu włosów oraz wspierania życia i funkcji mieszków włosowych. Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P to opracowany naukowo, naturalny, bezpieczny i wolny od leków produkt, który jest stosowany na całym świecie jako podstawowa Proteoglycan Replacement Therapy w leczeniu zaburzeń wzrostu włosów u kobiet i mężczyzn. Ze względu na naturalny czas trwania cyklu wzrostu włosa zaleca się, aby Hair Growth+ inCLINIC był przyjmowany przez minimum 4, najlepiej 6 miesięcy, w celu uzyskania najlepszego efekt wzrostu włosów.

Skuteczne leczenie wypadania włosów ma kluczowe znaczenie dla osoby cierpiącej z jego powodu, ponieważ utrata włosów może mieć poważny wpływ na psychikę człowieka. Co więcej, stres związany z wypadaniem włosów może jeszcze bardziej pogorszyć jego stan. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej rozpocząć podstawową Proteoglycan Replacement Therapy, zająć się początkową utratą włosów i zasięgnąć porady lekarza, by spróbować wskazać przyczynę utraty włosów uwzględniając wszelkie możliwe schorzenia, które mogą powodować ich wypadanie.

Czy istnieje lekarstwo na łysienie?

Nie istnieje znane lekarstwo na łysienie jako takie, jednak utrzymywanie zdrowego wzrostu włosów jest sposobem na zapobieganie łysieniu przed faktycznym wystąpieniem i pełną manifestacją problemu.

Przypadki wypadania włosów różnią się od siebie, w zależności od przyczyny wypadania czy zaburzenia wzrostu włosów. Wiele czynników może powodować wypadanie włosów lub zaburzenia ich wzrostu i niestety na niektóre z nich po prostu nie mamy wpływu. Czynniki, które mogą powodować wypadanie włosów, obejmują stres, hormony, geny i ogólny stan zdrowia, a także proste wybory stylu życia, takie jak dieta, palenie czy stylizacja włosów..

Różne przyczyny mogą wpływać na cykl wzrostu włosa i zakłócać prawidłowy wzrost włosów, ale istnieje również wiele różnych rodzajów wypadania włosów, które mogą być trudne do zdiagnozowania – nawet dla profesjonalnych lekarzy i specjalistów. Może być również trudno znaleźć dokładną przyczynę lub przyczyny wypadania włosów. Rodzaje wypadania włosów obejmują łysienie androgenowe, łysienie telogenowe, trichotillomanię i różne odmiany łysienia, takie jak łysienie plackowate i łysienie trakcyjne.

Wszystkie rodzaje wypadania włosów mają jedną wspólną cechę, którą jest fakt, że cykl wzrostu włosa został zakłócony, co oznacza, że włosy nie rosną i regenerują się tak, jak powinny. Podczas zaburzonego cyklu wzrostu włosa faza anagenu (wzrostu) ulega skróceniu, a włosy zbyt wcześnie wchodzą w fazę telogenu (spoczynku), co prowadzi do ich zwiększonego wypadania. Następnie mniej włosów zostaje wprowadzonych z powrotem do fazy wzrostu, co skutkuje mniejszym lub całkowitym brakiem odrastania. Dlatego pierwszym celem każdego podejścia do rozwiązywania problemów związanych z wypadaniem lub wzrostem włosów powinna być normalizacja cyklu wzrostu włosa, a jeśli to możliwe, drugim krokiem powinno być zidentyfikowanie i zajęcie się możliwymi czynnikami powodującymi wypadanie włosów.

Wyjściową przyczyną prawie wszystkich przypadków zaburzeń wzrostu włosów jest patologia znana jako Proteoglycan Follicular Atrophy. Dzięki zastosowaniu Proteoglycan Replacement Therapy, która jest bogata w proteoglikany, mieszki włosowe mogą zostać wprowadzone z powrotem do fazy anagenu, aby rozpocząć nowy, zdrowy cykl wzrostu włosa.

Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P przywraca poziom kluczowych proteoglikanów w mieszkach włosowych i wokół nich do normy, pomagając tym samym ograniczyć proces kurczenia się mieszka włosowego (miniaturyzację), oraz indukuje i przedłuża fazę anagenu (wzrostu), co prowadzi do normalizacji cyklu wzrostu włosa.

Hair Growth+ inCLINIC z proteoglikanami od Nourkrin® pomógł dziesiątkom tysięcy kobiet i mężczyzn w przywróceniu ich prawidłowego, zdrowego cyklu wzrostu włosa i dlatego jest doceniany przez naukowców, lekarzy, dermatologów i trychologów na całym świecie – TAK, TO DZIAŁA.

O przyczynach wypadania włosów i zaburzeń wzrostu włosów

Czy antydepresanty mogą powodować zaburzenia wzrostu włosów?

Powszechnie wiadomo, że antydepresanty mogą powodować wypadanie włosów, jednak dobrą wiadomością jest fakt, że zazwyczaj jest to zjawisko tylko tymczasowe. Typ wypadania włosów najczęściej kojarzony z antydepresantami to łysienie telogenowe, zwykle charakteryzujące się wzmożonym wypadaniem włosów. Choroba ta jest zazwyczaj spowodowana zakłóceniem cyklu wzrostu włosa, które powoduje, że włosy anagenowe (rosnące) przedwcześnie wchodzą w fazę telogenu (spoczynku).

Wyjściową przyczyną prawie wszystkich przypadków zaburzeń wzrostu włosów jest patologia znana jako Proteoglycan Follicular Atrophy. Dzięki zastosowaniu Proteoglycan Replacement Therapy, która jest bogata w proteoglikany, mieszki włosowe mogą zostać wprowadzone z powrotem do fazy anagenu, aby rozpocząć nowy, zdrowy cykl wzrostu włosa.

Możesz poradzić sobie z problemem wypadania włosów dzięki Hair Growth+ inCLINIC, formule bioaktywnych proteoglikanów pełniącej rolę Proteoglycan Replacement Therapy, która jest bezpieczna, wolna od leków, naturalna i jak udowodniono naukowo, pomaga przywrócić zdrowy cykl wzrostu włosa.

Czy leki rozrzedzające krew wpływają na zaburzenia wzrostu włosów?

Wiele rodzajów leków może powodować wypadanie włosów, które może być tymczasowe lub w najgorszym wypadku trwałe. Wiadomo, że kilka rodzajów leków rozrzedzających krew powoduje wypadanie włosów. Powodem, dla którego niektóre leki powodują utratę włosów, jest fakt, że są one toksyczne dla mieszków włosowych.

Kiedy mieszki włosowe ulegają uszkodzeniu, prawidłowy cykl wzrostu włosa zostaje zakłócony, co ostatecznie prowadzi do utraty włosów. Wyjściową przyczyną prawie wszystkich przypadków zaburzeń wzrostu włosów jest patologia znana jako Proteoglycan Follicular Atrophy. Dzięki zastosowaniu Proteoglycan Replacement Therapy, która jest bogata w proteoglikany, mieszki włosowe mogą zostać wprowadzone z powrotem do fazy anagenu, aby rozpocząć nowy, zdrowy cykl wzrostu włosa.

Możesz poradzić sobie z problemem wypadania włosów dzięki Hair Growth+ inCLINIC, bioaktywnej formule proteoglikanów pełniącej rolę Proteoglycan Replacement Therapy, która jest bezpieczna, wolna od leków, naturalna i jak udowodniono naukowo, pomaga przywrócić zdrowy cykl wzrostu włosa.

Czy wypadanie włosów może wystąpić w przypadku problemów z tarczycą?

Brak równowagi tarczycy może negatywnie wpłynąć na cykl wzrostu włosa. Niedoczynność tarczycy występuje wtedy, gdy w organizmie brakuje wytwarzanych przez nią hormonów, co może skutkować matowieniem i łamliwością włosów. Stan przeciwny, czyli nadczynność tarczycy, występuje wtedy, gdy wytwarza ona nadmiar hormonów, co może skutkować wypadaniem włosów z powodu zmian metabolicznych zachodzących w organizmie.

Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P przywraca poziom kluczowych proteoglikanów w mieszkach włosowych i wokół nich do normy, pomagając tym samym ograniczyć proces kurczenia się mieszka włosowego (miniaturyzację), oraz indukuje i przedłuża fazę anagenu (wzrostu), co prowadzi do normalizacji cyklu wzrostu włosa.

Czy palenie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń wzrostu włosów?

Palenie z pewnością wpływa na cykl wzrostu włosa. Dokładny powód, dla którego palenie może spowodować zakłócenie cyklu wzrostu włosa, nie jest znany ani opisany w literaturze medycznej. Niemniej jednak badanie naukowe przeprowadzone na Tajwanie wykazało, że osoby, które paliły 20 lub więcej papierosów dziennie, były bardziej narażone na wystąpienie łysienia.

Udowodniono, że palenie papierosów skutkuje słabym krążeniem, co z kolei wpływa na mniejszą ilość przepływającej krwi, która mogłaby wspierać utrzymanie zdrowego cyklu wzrostu włosa.

Udowodniono, że Proteoglycan Replacement Therapy jest jedną z najlepszych metod ochrony włosów przed wyżej wymienionymi, a także powszechnie znanymi przyczynami wypadania włosów. Hair Growth+ inCLINIC z unikalnym Marilex®-P pomaga przywrócić i utrzymać zdrowy cykl wzrostu włosa poprzez indukcję i przedłużenie fazy anagenu (wzrostu).

Jaki wpływ na zaburzenia wzrostu włosów u kobiet i mężczyzn mają hormony?

Zmiany lub nieprawidłowości hormonalne oraz leki stosowane w celu ich leczenia mogą skutkować wypadaniem włosów, a w niektórych przypadkach mogą nawet powodować występowanie łysienia typu żeńskiego (łysienie genetyczne) i łysienia typu męskiego (łysienie androgenowe).

Wszystkie leki stosowane w celu leczenia schorzeń hormonalnych, zarówno żeńskich, jak i męskich, mogą powodować wypadanie włosów. Należą do nich doustne środki antykoncepcyjne, hormonalna terapia zastępcza dla kobiet, męskie hormony androgenowe oraz wszelkie formy testosteronu, sterydy anaboliczne i inne.

U mężczyzn stan ten objawia się zwykle w postaci charakterystycznego wzoru „M”, w miejscu którego włosy stopniowo się przerzedzają, co często przechodzi w łysienie, podczas gdy u kobiet stan ten objawia się stopniowym, rozlanym przerzedzaniem się włosów z widocznym poszerzaniem się przedziałka.

Utrata włosów spowodowana łysieniem typu żeńskiego lub męskiego występuje w wyniku genetycznego skrócenia fazy anagenu (wzrostu) i przedłużenia fazy telogenu (spoczynku). Mieszek włosowy również zmienia się i kurczy z czasem, tworząc stopniowo coraz cieńsze i mniej napigmentowane włosy – jest to zjawisko znane jako miniaturyzacja mieszków włosowych.

Jedną z dostępnych i bezpiecznych metod zwiększania stężenia proteoglikanów w mieszkach włosowych i normalizacji cyklu wzrostu włosa jest doustne podawanie biodostępnych proteoglikanów, określane jako Proteoglycan Replacement Therapy.

Udowodniono naukowo, że Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® pomaga utrzymać prawidłowy, zdrowy cykl wzrostu włosa, wspierając jednocześnie prawidłowy wzrost włosów.

Jak menopauza i hormony wpływają na wzrost włosów?

Menopauza jest naturalną częścią procesu starzenia się, której prędzej czy później doświadczy każda kobieta. Niektóre kobiety odczuwają jej objawy tylko w nieznacznym stopniu, podczas gdy większość z nich uważa menopauzę za coś, z czym trudno sobie poradzić. Około 40-50% kobiet będących w okresie menopauzy doświadcza wypadania włosów.

Wypadanie włosów w okresie menopauzy występuje z powodu zmian hormonalnych w organizmie oraz stresu. W czasie menopauzy organizm kobiety wytwarza mniej hormonu estrogenu, skutkując nierównowagą hormonalną, która może zakłócić prawidłowy cykl wzrostu włosa. Długotrwały wzrost poziomu stresu w okresie menopauzy również może wpływać na normalne funkcjonowanie cyklu wzrostu włosa, powodując jego zakłócenie, które prowadzi do utraty włosów.

Zmiana poziomu hormonów może być również czynnikiem ryzyka wystąpienia zaburzeń wzrostu włosów, takich jak łysienie telogenowe i łysienie androgenowe. Objawy, w tym wypadanie włosów, mogą manifestować się miesiącami, a nawet latami, aż do momentu nadejścia menopauzy.

Wiele kobiet uważa menopauzę za trudny okres w ich życiu, spędzony na dostosowywaniu się do wszystkich zmian zachodzących w ich organizmie. Ostatnią rzeczą, o którą powinnaś się martwić w okresie menopauzy, są włosy.

Badania naukowe wykazały, że Proteoglycan Replacement Therapy może być skuteczna w leczeniu zaburzeń wzrostu włosów.

Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® to formuła bioaktywnych proteoglikanów stosowana jako Proteoglycan Replacement Therapy, która została opracowana w celu normalizacji cyklu wzrostu włosa i wspierania prawidłowego, zdrowego wzrostu włosów oraz utrzymania optymalnej jakości i wyglądu włosów kobiet przed, w trakcie i po menopauzie.

Czy istnieje ryzyko, że PCOS i zaburzenia hormonalne mogą prowadzić do wypadania i przerzedzania włosów?

PCOS, znany również jako zespół policystycznych jajników, to zespół spowodowany zaburzeniem równowagi hormonalnej, który dotyka 5-10% kobiet w wieku rozrodczym. Kobiece ciało wytwarza wtedy więcej męskich hormonów niż powinno, co może skutkować przerzedzeniem włosów. Kobiety mogą doświadczać różnych objawów PCOS, w tym problemów z owulacją, trądzikiem, przyrostem masy ciała i wspomnianym wypadaniem włosów.

Wypadanie włosów może być spowodowane przez samo PCOS, ale także przez pigułki antykoncepcyjne, które często przepisuje się również kobietom cierpiącym na PCOS. Ponieważ hormony wpływają na cykl wzrostu włosa, pigułki antykoncepcyjne mogą wpływać na prawidłowy wzrost włosów.

Wypadanie włosów i zaburzenia wzrostu włosów można wytłumaczyć „niższym niż normalnie” stężeniem proteoglikanów regulujących ich wzrost, które powoduje degradację mieszków włosowych – jest to zjawisko znane jako Proteoglycan Follicular Atrophy. Bioaktywna formuła proteoglikanów, Hair Growth+ inCLINIC, z unikalnym, zastrzeżonym Marilex®-P, jest naukowo opracowaną Proteoglycan Replacement Therapy, stworzoną w celu wspomagania prawidłowego, zdrowego wzrostu włosów poprzez przeciwdziałanie Proteoglycan Follicular Atrophy.

Hair Growth+ inCLINIC wspiera prawidłowy, zdrowy cykl wzrostu włosa i zapobiega zaburzeniom wzrostu włosów spowodowanym zmianami hormonalnymi i stresem, wywołanymi PCOS, pigułkami antykoncepcyjnymi, ciążą czy menopauzą.

Dlaczego łysienie poporodowe dotyka nawet 50% kobiet po porodzie?

Łysienie poporodowe jest dobrze znanym i powszechnie akceptowanym efektem ubocznym ciąży. Faktem jest, że łysienie poporodowe dotyka 40-50% kobiet, które doświadczają wypadania włosów po porodzie.

Wysoki poziom hormonów w czasie ciąży sprawia, że traci się znacznie mniej włosów niż normalnie, ponieważ powstrzymuje on włosy przed wchodzeniem w fazę spoczynku, w której wypadają. Jednak gdy po porodzie poziom hormonów zaczyna wracać do normy, wiele włosów może wypaść jednocześnie. Oznacza to,że aż do 60% włosów może nagle wejść w fazę spoczynku i bardzo szybko wypaść. Ten rodzaj wypadania włosów znany jest jako łysienie poporodowe.

Jeśli nie wprowadzimy odpowiedniego leczenia mogą minąć nawet 2 lata nim włosy wrócą do normy. Najlepszym rozwiązaniem na poradzenie sobie z problemem łysienia poporodowego jest bycie proaktywnym i podejmowanie kroków pozwalających zapobiec jego negatywnym skutkom. Jedną z dostępnych i bezpiecznych metod zwiększania stężenia proteoglikanów w mieszkach włosowych i normalizacji cyklu wzrostu włosa jest doustne podawanie biodostępnych proteoglikanów, zwane Proteoglycan Replacement Therapy.

Hair Growth+ inCLINIC to bezpieczny, wolny od leków suplement Proteoglycan Replacement Therapy dla młodych mam, który wspiera naturalny cykl wzrostu włosa i zdrowe włosy. Decydowanie się na dziecko nie musi oznaczać utraty włosów! 

W przypadku łysienia poporodowego zaleca się rozpoczęcie stosowania Hair Growth+ inCLINIC w ciągu pierwszych czterech miesięcy po porodzie i kontynuowanie terapii do momentu, aż wypadanie włosów zostanie zredukowane do normalnej ilości – lub do momentu zadowolenia z uzyskanych rezultatów.

Leki – czy to możliwe, że wypadanie włosów jest związane z przyjmowaniem leków?

Rozpoczęcie lub zakończenie kuracji niektórymi lekami może spowodować utratę włosów. Pomimo trudności w określeniu dokładnego wpływu danych leków na różne osoby, możemy z pewnością powiedzieć, że te z nich, które są najczęściej zgłaszane jako powodujące wypadanie włosów, to chemioterapia, leki przeciwdepresyjne, leki na tarczycę, tabletki antykoncepcyjne i leki na cholesterol.

W ciągu ostatnich 30 lat przeprowadzono szeroko zakrojone badania, koncentrujące się na mieszkach włosowych i ich wyjątkowych funkcjach oraz cyklach. Okazało się, że proteoglikany, specyficzny rodzaj białka, odgrywają istotną rolę we wzroście włosów.

Mieszek włosowy opiera się na precyzyjnie dostrojonym dialogu pomiędzy warstwami i delikatnej równowadze między różnymi oddziaływaniami. Rolę proteoglikanów w kontroli wzrostu włosów należy zawsze brać pod uwagę, gdy zajmujemy się zaburzeniami wzrostu włosów, bez względu na ich przyczynę lub rodzaj, ponieważ to właśnie proteoglikany mogą skutecznie modulować czynniki wzrostu.

Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P przywraca poziom kluczowych proteoglikanów w mieszkach włosowych i wokół nich do normy, pomagając tym samym ograniczyć proces kurczenia się mieszka włosowego (miniaturyzację), oraz indukuje i przedłuża fazę anagenu (wzrostu), co prowadzi do normalizacji cyklu wzrostu włosa.

Hair Growth+ inCLINIC z proteoglikanami od Nourkrin® pomógł dziesiątkom tysięcy kobiet i mężczyzn w przywróceniu ich prawidłowego, zdrowego cyklu wzrostu włosa i dlatego jest doceniany przez naukowców, lekarzy, dermatologów i trychologów na całym świecie – TAK, TO DZIAŁA.

Stres – czy stres może wywołać u mnie wypadanie włosów?

Intensywny stres może pełnić rolę czynnika wyzwalającego wypadanie włosów. Właściwie to jedną z najważniejszych przyczyn wypadania włosów jest właśnie stres. Odczuwanie stresu lub niepokoju przez dłuższy czas może mieć wpływ nie tylko na zdrowie psychiczne, ale także na zdrowie fizyczne organizmu.

Wiele osób odczuwających nadmierny stres doświadczy zwiększonego przerzedzania lub wypadania włosów, a niektóre z nich mogą mieć nawet problem z wypadaniem włosów związanym ze stresem, takim jak łysienie plackowate, trichotillomania czy łysienie telogenowe.

W okresach intensywnego i przewlekłego stresu w organizmie uwalniany jest hormon zwany kortyzolem. Podobnie jak hormony związane z połogiem i menopauzą, kortyzol może mieć poważny negatywny wpływ na cykl wzrostu włosa. Wypadanie włosów może z kolei prowadzić do jeszcze większego stresu, co sprawia, że jest to błędne koło zaburzeń wzrostu włosów, które mogą pogorszyć się nawet bardziej niż sama początkowa utrata włosów.

Określenie konkretnego, stresującego zdarzenia, które spowodowało wypadanie włosów, może być trudne, jednak dowody sugerują, że ostry i przewlekły stres może przyspieszyć stany wypadania włosów. Ze względu na cykl wzrostu włosa, oznaki utraty włosów spowodowanej stresem mogą być widoczne dopiero 4-16 tygodni po incydencie, który wywołał stres.

STRES FIZYCZNY:
Uraz fizyczny, taki jak wypadek czy choroba, może zakłócić prawidłowy cykl wzrostu włosa i doprowadzić do wzmożonego wypadania włosów, znanego jako łysienie telogenowe. Włosy znajdujące się w fazie anagenu (wzrostu) przedwcześnie wchodzą w fazę telogenu (spoczynku), a następnie wypadają. Wypadanie włosów często występuje około trzy miesiące po urazie.

STRES EMOCJONALNY:
Stres emocjonalny również może powodować wypadanie włosów i podobnie jak w przypadku urazu fizycznego, często pojawia się w kilka miesięcy po szczególnie stresującym wydarzeniu. Łysienie telogenowe jest zwykle tymczasowe, a ilość wypadających włosów zmniejsza się w ciągu 6 do 8 miesięcy. W niektórych przypadkach jednak łysienie telogenowe może stać się długotrwałe.

TRICHOTILLOMANIA:
Najczęściej występująca u dzieci, trichotillomania jest zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym do skręcania lub wyrywania włosów, co prowadzi do ich wypadania i uszkodzenia skóry głowy. Trichotillomania występuje dwa razy częściej wśród kobiet niż mężczyzn i może być wywołana stresem lub depresją.

W momencie gdy zaburzenia obsesyjno-kompulsywne są już pod kontrolą, konieczne jest wsparcie cyklu wzrostu włosa, aby pobudzić nowy, zdrowy wzrost włosów.

Ponad 30 lat przeprowadzonych badań naukowych wskazuje, że jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z wypadaniem włosów wywołanym stresem jest Proteoglycan Replacement Therapy.

Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P jest stosowany jako naturalnego pochodzenia preparat do przeprowadzania Proteoglycan Replacement Therapy, który jest wysoce skuteczny w przywracaniu odpowiednich poziomów kluczowych proteoglikanów w i wokół mieszków włosowych, pomagając tym samym ograniczyć proces kurczenia się mieszków włosowych (miniaturyzację), co w połączeniu z indukcją i przedłużeniem fazy anagenu (wzrostu) prowadzi do normalizacji cyklu wzrostu włosa.

Dieta a wypadanie włosów – czy złe odżywianie może powodować wypadanie włosów na skórze głowy?

Aby cykl wzrostu włosa mógł funkcjonować normalnie , wymaga on dużej ilości składników odżywczych. Białko, witaminy i glukoza są niezbędne do optymalnego wyglądu i wzrostu włosów. Jeśli mieszki włosowe nie są odpowiednio zaopatrywane w niezbędne składniki odżywcze, włosy mogą zacząć wypadać, co z kolei może przerodzić się w łysienie  telogenowe.

Chociaż zdrowa, zróżnicowana dieta z wystarczającą ilością białka jest dobrym punktem wyjścia, podstawowa terapia wspierająca włosy i pomagająca znormalizować cykl wzrostu włosa w celu utrzymania zdrowego wzrostu włosów jest niezbędna. Zakłócenia cyklu wzrostu włosa charakteryzują się skróconą fazą anagenu (wzrostu) i wydłużoną fazą telogenu (spoczynku). Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P pomaga przywrócić i utrzymać zdrowy cykl wzrostu włosa poprzez indukcję i przedłużenie fazy anagenu (wzrostu).

Jak zapobiegać wypadaniu włosów i zwiększyć ich wzrost w czasie ciąży?

Większość kobiet będących w ciąży jest zachwyconych stanem swoich włosów, ponieważ wzrost poziomu estrogenu często prowadzi do pięknych, pełnych objętości i sprężystych włosów. Niestety, po porodzie wiele osób doświadcza przerzedzania się włosów i ich nadmiernego wypadania.

Jeśli nie wprowadzimy odpowiedniego leczenia mogą minąć nawet 2 lata nim włosy wrócą do normy. Najlepszym rozwiązaniem na poradzenie sobie z problemem łysienia poporodowego jest bycie proaktywnym i podejmowanie kroków pozwalających zapobiec jego negatywnym skutkom. Jedną z dostępnych i bezpiecznych metod zwiększania stężenia proteoglikanów w mieszkach włosowych i normalizacji cyklu wzrostu włosa jest doustne podawanie biodostępnych proteoglikanów, zwane Proteoglycan Replacement Therapy.

W przypadku łysienia poporodowego zaleca się rozpoczęcie stosowania Hair Growth+ inCLINIC w ciągu pierwszych czterech miesięcy po porodzie i kontynuowanie terapii do momentu, aż wypadanie włosów zostanie zredukowane do normalnej ilości – lub do momentu zadowolenia z uzyskanych rezultatów.

Ogólny stan zdrowia – czy istnieją mniej znane przyczyny wypadania włosów?

Wypadanie, a także przerzedzanie się włosów to powszechny problem, który w pewnym momencie życia dotyka około 60% kobiet i 80% mężczyzn. Wiadomo, że stan włosów jest odzwierciedleniem zdrowia, ponieważ wiele czynników zdrowotnych może wpływać na cykl wzrostu włosa. Podczas gdy stres, geny, dieta i nieodpowiednia stylizacja włosów to jedne z bardziej znanych przyczyn ich wypadania, wiele osób traci włosy z innych, mniej znanych powodów.

Cykl wzrostu włosa może zostać zakłócony na przykład w wyniku szczególnie wysokiej gorączki, chorób autoimmunologicznych, problemów trawiennych czy infekcji. Skutkiem takiej sytuacji może być wystąpienie łysienia telogenowego lub łysienia bliznowaciejącego.

Najistotniejszymi wydarzeniami dotyczącymi stanu zdrowia, a mającymi wpływ na obecny stan włosów są te, które miały miejsce 4-16 tygodni przed zauważalną utratą włosów; co wynika z czasu trwania prawidłowego cyklu wzrostu włosa.

Dlatego tak ważne jest, aby każdy, kto doświadcza pierwszych objawów wypadania włosów, stosował Proteoglycan Replacement Therapy jako podstawową i natychmiastową metodę leczenia. Przywraca ona odpowiednią ilość proteoglikanów potrzebnych do normalizacji cyklu wzrostu włosa i utrzymania zdrowego wzrostu włosów.

Czy cukrzyca stwarza ryzyko wystąpienia zaburzeń wzrostu włosów?

Cukrzyca to choroba, której początkowe objawy mogą pojawiać się powoli, stopniowo pogarszając jednak ogólny stan zdrowia. Jednym z mniej znanych skutków ubocznych cukrzycy jest zwiększone ryzyko zakłócenia cyklu wzrostu włosa, które może powodować wypadanie włosów.

Przyczyną wypadania włosów jest zwykle wpływ cukrzycy na organizm, jednak może być ono również spowodowane przyjmowanymi lekami. Niektórymi z powodów, dla których cukrzyca może mieć wpływ na stan włosów, są:

SŁABE KRĄŻENIE KRWI – utrudnia transport tlenu po całym organizmie, a zwłaszcza dostarczenie go do kończyn, w tym stóp, dłoni i skóry głowy. Niedożywione mieszki włosowe (korzenie) mogą tracić siły i coraz słabiej trzymać znajdujące się w nich włosy, a jeśli sytuacja ta będzie się trwać dłużej, mieszki włosowe nie będą również w stanie wytworzyć nowych włosów.

NIERÓWNOWAGA HORMONALNA – Cukrzyca może powodować wahania i zakłócenia w produkcji hormonów naszego organizmu. Brak równowagi hormonalnej wpływa na cykl wzrostu włosa. Z tego powodu niektóre kobiety doświadczają wypadania włosów podczas ciąży lub w okresie menopauzy.

UPOŚLEDZONY UKŁAD ODPORNOŚCIOWY – Układ odpornościowy osłabiony przez stres lub chorobę sprawia, że skóra głowy jest bardziej podatna na choroby. Osoby zmagające się z cukrzycą są bardziej narażone na stan zwany łysieniem plackowatym. W przypadku łysienia dochodzi do sytuacji, gdy układ odpornościowy atakuje mieszki włosowe, co prowadzi do wypadania włosów.

POWOLNE ODMŁADZANIE KOMÓRKOWE/ŁYSIENIE TELOGENOWE – Cukrzyca może spowolnić czas regeneracji komórek organizmu i zakłócić cykl wzrostu włosa. Jest to zjawisko znane również jako łysienie telogenowe, w przypadku którego wypadanie włosów jest wynikiem wchodzenia znacznej liczby mieszków włosowych w fazę telogenu (spoczynku), podczas której wypadają. Mieszki włosowe zamiast powrócić następnie do fazy anagenu (wzrostu) w celu wytworzenia nowych włosów, przechodzą w stan uśpienia i przestają produkować włosy.

STRES EMOCJONALNY – Cukrzyca to stan długotrwały, z którym może być trudno sobie poradzić, prowadzący do wystąpienia przewlekłego stresu emocjonalnego. Wyniki kilku przeprowadzonych badań powiązały silny stres psychoemocjonalny z występowaniem łysienia plackowatego lub wypadania włosów, które zwykle następuje w plackach. Wpływ cukrzycy jest wyczerpujący dla organizmu. Fizyczny i emocjonalny stres może wpływać bezpośrednio na cykl wzrostu włosa. Zmienne poziomy hormonów mają negatywny wpływ na proces regeneracji mieszków włosowych.

Cukrzyca może skutkować występowaniem silnego stresu, zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego. Długotrwały stres może powodować wahania hormonów, które wpływają na cykl wzrostu włosa. Przerzedzanie się i wypadanie włosów obniża samoocenę, a czasem prowadzi nawet do lęku społecznego lub depresji.

Wypadanie włosów i zaburzenia wzrostu włosów można wytłumaczyć „niższym niż normalnie” stężeniem proteoglikanów regulujących ich wzrost, które powoduje degradację mieszków włosowych – jest to zjawisko znane jako Proteoglycan Follicular Atrophy. Formuła bioaktywnych proteoglikanów, Hair Growth+ inCLINIC, z unikalnym, zastrzeżonym Marilex®-P, jest naukowo opracowaną Proteoglycan Replacement Therapy, stworzoną w celu wspomagania prawidłowego, zdrowego wzrostu włosów poprzez przeciwdziałanie Proteoglycan Follicular Atrophy.

Czy środki chemiczne i stylizacja mogą powodować zaburzenia wzrostu włosów?

Codzienna stylizacja przy pomocy wysokich temperatur oraz szczotkowanie włosów mogą być dla nich szkodliwe, a nawet powodować pojawienie się łysienia trakcyjnego lub wypadania włosów w wyniku ich łamania się. Łysienie trakcyjne, czyli kosmetyczna utrata włosów, to osłabienie i łamanie się włosów wzdłuż ich łodygi. Może ono prowadzić do wielu problemów z włóknami włosów, takich jak ich łamliwość, plątanie się, rozdwajanie i matowienie.

Łysienie trakcyjne to taki rodzaj utraty włosów, w przypadku której włosy łamią się z powodu uszkodzenia chemicznego i/lub nadmiernej stylizacji. Właściwa pielęgnacja włosów jest niezbędna do ich prawidłowego wzrostu. Niestety urządzenia takie jak suszarki, prostownice i lokówki niszczą włosy, a nawet mogą je spalić. Dodatkowo, energiczne szczotkowanie również może powodować łamanie włosów. Ważnym jest, aby pielęgnować włosy za pomocą odpowiednio dobranych produktów i przy minimalnym zastosowaniu urządzeń do stylizacji, jednak bez względu na to, jak bardzo jesteś świadoma prawidłowej pielęgnacji i stylizacji włosów, twoje włosy mogą nadal być niszczone przez codzienny stres.

Wspieranie prawidłowego cyklu wzrostu włosa w celu wytworzenia nowych, zdrowych włosów ma więc kluczowe znaczenie. Bez względu na rodzaj stylizacji jakiej poddawane są włosy, zawsze wiąże się ona z ich ciągnięciem. Aby móc więc przeciwdziałać tej formie codziennego stresu dla włosów, ważne jest ciągłe wspomaganie ich prawidłowego wzrostu. Dlatego zawsze wskazane jest poddawanie się podstawowej terapii, która normalizuje cykl wzrostu włosa.

Udowodniono, że Proteoglycan Replacement Therapy jest jedną z najlepszych metod ochrony włosów przed wyżej wymienionymi, a także powszechnie znanymi przyczynami wypadania włosów. Hair Growth+ inCLINIC z unikalnym Marilex®-P pomaga przywrócić i utrzymać zdrowy cykl wzrostu włosa poprzez indukcję i przedłużenie fazy anagenu (wzrostu).

Czy geny odgrywają jakąś rolę w wypadaniu włosów?

Wpływ genów na mieszki włosowe i cykl wzrostu włosa jest znaną przyczyną wypadania włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn; jednak geny przekazane od każdego z rodziców nie gwarantują, że dotknie nas problem wypadania włosów.

Dowody naukowe sugerują, że około 20% osób, u których występuje łysienie genetyczne, w rzeczywistości nie posiada żadnych znanych członków rodziny zmagających się z tą chorobą. Łysienie typu męskiego i żeńskiego to najczęstsze schorzenia związane z czynnikami genetycznymi, jednak inne stany wypadania włosów, takie jak łysienie plackowate, również mogą być częściowo spowodowane wpływami genetycznymi.

Istnieje ugruntowana naukowo podstawa do rekomendowania Proteoglycan Replacement Therapy jako podstawowej terapii dla osób cierpiących z powodu wypadania lub zaburzenia wzrostu włosów. Wykazano, że w przypadku łysienia genetycznego (łysienie androgenowe) lub związanego z wiekiem dochodzi do zmniejszenia poziomu proteoglikanów w mieszkach włosowych.

Hair Growth+ inCLINIC z proteoglikanami od firmy Nourkrin® to bioaktywna formuła proteoglikanów stosowana jako Proteoglycan Replacement Therapy, która została zaprojektowana tak, aby normalizować cykl wzrostu włosa i wspierać prawidłowy, zdrowy wzrost włosów.

8 na 10 użytkowników zauważyło znaczną poprawę po zażyciu Hair Growth+ inCLINIC – TAK, TO DZIAŁA!

O rodzajach wypadania i zaburzeń wzrostu włosów

Czym jest łysienie plackowate?

Łysienie plackowate to stan wypadania włosów charakteryzujący się nagłym pojawianiem się łysych placków na skórze głowy, dlatego też problem ten jest powszechnie określany jako łysienie miejscowe. Najczęściej występuje u młodych kobiet i mężczyzn, a około połowę przypadków obserwuje się u osób w wieku poniżej 30 lat. Łysienie plackowate dzieli się na dwa podtypy, z których „monolocularis” odnosi się do jednego łysego miejsca, a „multilocularis” odnosi się do kilku łysych miejsc. W przypadku gdy stan ten doprowadzi do całkowitej utraty włosów na skórze głowy, nazywa się go łysieniem całkowitym, a gdy utracone zostaną wszystkie włosy na całym ciele, nazywamy go łysieniem złośliwym. Łysienie całkowite oraz łysienie złośliwe uważane są jednak za dość rzadkie schorzenia. Łysienie, w różnych jego postaciach, może mieć poważne konsekwencje dla samooceny i samopostrzegania.

Nie jest jasne, dlaczego niektórzy ludzie zapadają na tę chorobę, wiadomo jednak, że zarówno czynniki środowiskowe, jak i stres psychologiczny wywołują łysienie plackowate. Problem ten często wiąże się z chorobami autoimmunologicznymi, w tym cukrzycą i nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy, a niektórzy wydają się mieć genetyczne predyspozycje do jego rozwoju.

Zwykle zaczyna się od małych i okrągłych łysych placków. Włosy wypadają stosunkowo szybko, a placki mogą się powiększać, ponieważ włosy na jego brzegach są bardzo delikatne. Uważa się, że jest to choroba autoimmunologiczna, w przypadku której układ odpornościowy organizmu atakuje mieszki włosowe, co powoduje, że włosy wypadają i przestają rosnąć. Łyse placki wyglądają jak prawidłowa gładka skóra, ale w niektórych przypadkach mogą być wrażliwe lub bolesne.

Istotny jest fakt, że należy próbować opanować ten stan tak wcześnie, jak to możliwe, by zapobiec jego pogarszaniu się, jednak wcześniej polecane terapie, nawet przy ich ograniczonym stosowaniu, wykazywały występowanie poważnych skutków ubocznych, a leki podawane miejscowo nie wnikają w skórę na tyle głęboko, by dać jakiekolwiek efekty. Chociaż łysienie plackowate nie wiąże się z jakimikolwiek innymi fizycznymi problemami, konsekwencje psychologiczne mogą wpływać na codzienne życie chorego, a stan ten może jeszcze bardziej nasilać stres i depresję, co jest kolejnym powodem, dla którego należy to schorzenie leczyć, by pomóc choremu.

Bez względu na jego przyczynę, łysienie plackowate jest znakiem, że prawidłowy, zdrowy cykl wzrostu włosa został zakłócony, co oznacza z kolei, że faza anagenu (wzrostu) została skrócona, a faza telogenu (spoczynku) przedłużona. W większości przypadków łysienia plackowatego włosy w końcu odrastają, jednak bez odpowiedniego leczenia powrót włosów do zdrowia może zająć nawet kilka lat…

Aby wesprzeć prawidłowy, zdrowy wzrost włosów i pomóc w utrzymaniu prawidłowego, zdrowego cyklu wzrostu włosa, warto zastosować bioaktywną formułę proteoglikanów Hair Growth+ inCLINIC, która jest naturalną, bezpieczną i niezawierającą leków Proteoglycan Replacement Therapy. Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P jest bogaty w proteoglikany, które wspomagają życie i funkcje mieszków włosowych, a według przeprowadzonych testów aż 83% użytkowników zauważyło poprawę po zastosowaniu Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin®. W celu uzyskania maksymalnych korzyści zaleca się stosowanie preparatu od 4 do 6 miesięcy ze względu na czas trwania prawidłowego cyklu wzrostu włosa.

Czym jest łysienie telogenowe?

Łysienie telogenowe jest jednym z najczęściej występujących rodzajów wypadania włosów i charakteryzuje się wzmożonym wypadaniem i rozproszonym przerzedzaniem się włosów na całej skórze głowy. Utrata włosów jest wynikiem wejścia znacznej liczby mieszków włosowych w fazę telogenu (spoczynku), w której wypadają. Następnie, zamiast powrócić do fazy anagenu (wzrostu) w celu wytworzenia nowych włosów, duża liczba mieszków włosowych przechodzi w stan uśpienia i całkowicie przestaje produkować nowe włosy. Wypadanie włosów jest rozproszone i na początku może być trudne do zauważenia, poza nadmiarem włosów pozostających na szczotce lub wypadających podczas mycia włosów. Utrata włosów jest zwykle równomiernie rozłożona na całej skórze głowy, jednak na niektórych obszarach może być ona większa lub bardziej rzucająca się w oczy. Stan ten występuje częściej u kobiet.

Marilex®-P jest głównym składnikiem aktywnym bioaktywnej formuły proteoglikanów Hair Growth+ inCLINIC of firmy Nourkrin®. Marilex®-P jest bogaty w bioaktywne proteoglikany, otrzymywane z zastrzeżonego procesu frakcjonowania enzymatycznego ekstraktu rybnego i zawiera duże ilości proteoglikanów, które mają kluczowe znaczenie dla wzrostu i cyklu mieszków włosowych kobiet cierpiących na łysienie telogenowe i łysienie typu żeńskiego (łysienie genetyczne).

Łysienie telogenowe może być wywołane przez wiele różnych czynników, takich jak stres, zmiany hormonalne czy choroba, a jego stan może rozwijać się dość szybko, czyli zwykle 4-16 tygodni po wystąpieniu problemu, który wywołał stan chorobowy – w tym przypadku jego rodzaj często nazywany ostrym łysieniem telogenowym. Drugi możliwy rodzaj potrzebuje więcej czasu by się rozwinąć i jednocześnie jest dużo bardziej długotrwały. Objawia się normalną ilością wypadających włosów, jednak z coraz większą liczbą mieszków włosowych, które po wypadnięciu włosa przechodzą w stan uśpienia, co prowadzi do stopniowego przerzedzania się włosów. Rodzaj ten jest zwykle określany jako przewlekłe łysienie telogenowe.

Wiele kobiet doświadcza łysienia telogenowego po porodzie. Jest to dobrze znane zjawisko związane z fluktuacją hormonów, która może wpływać na cykl wzrostu włosa. Dzieje się tak, ponieważ prawidłowa faza telogenu w czasie ciąży ulega opóźnieniu, co powoduje tymczasowe zmniejszenie ilości wypadających włosów, a tym samym daje wrażenie większej objętości włosów. Zazwyczaj w drugim i trzecim kwartale ciąży tylko 10% włosów znajduje się w fazie telogenu. Po porodzie, gdy poziom hormonów zaczyna wracać do normy, jednocześnie wypada duża ilość włosów.

W pierwszych tygodniach połogu włosy zaczynają wchodzić w fazę telogenu, która po średnio dziewięciu tygodniach obejmuje nawet 30% włosów. Dlatego nieprawidłowa ilość włosów znajdujących się w fazie telogenu powoduje jednoczesne wypadanie włosów gdzieś od 2 do 4 miesięcy po porodzie. Zjawisko wypadania włosów po porodzie zwykle trwa od 6 tygodni do 6 miesięcy, a czasami nawet do 15 miesięcy lub dłużej.

Aż 40-50% młodych mam rzeczywiście doświadcza wypadania włosów po porodzie, a łysienie poporodowe występuje częściej niż sądzi większość z kobiet. Łysienie telogenowe lub łysienie poporodowe, jak je się czasem nazywa, jest wynikiem zaburzonego cyklu wzrostu włosa i dlatego powinno być leczone jak najszybciej, aby uniknąć pogorszenia się jego stanu.

Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P jest skuteczną Proteoglycan Replacement Therapy przeznaczoną dla wszystkich kobiet, które urodziły w ciągu ostatnich 9 miesięcy i pomaga im w przywróceniu i wspieraniu prawidłowego, zdrowego wzrostu włosów. Oznacza to, że zapewnia włosom proaktywnie wsparcie niezbędne do utrzymania ich zdrowego, atrakcyjnego wyglądu oraz zdolności do prawidłowego wzrostu – jeszcze przed pojawieniem się problemu.

Czym jest łysienie typu żeńskiego (genetyczne wypadanie włosów)?

Wypadanie włosów u kobiet występuje dużo częściej niż się wydaje, a ponieważ utrata włosów u kobiet jest postrzegana jako mniej społecznie akceptowalna niż utrata włosów u mężczyzn, wypadanie włosów może mieć bardzo negatywny wpływ na zmagające się z nim kobiety. Panie mogą doświadczyć wypadania włosów z powodu kilku różnych czynników, takich jak zdrowie, stres czy zmiany hormonalne związane np. z porodem lub menopauzą.

Najczęściej występującym rodzajem wypadania włosów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, jest odpowiednio łysienie typu żeńskiego (łysienie genetyczne) i łysienie typu męskiego (łysienie androgenowe), które są spowodowane czynnikami genetycznymi. U mężczyzn stan ten objawia się zwykle w postaci charakterystycznego wzoru „M”, w miejscu którego włosy stopniowo się przerzedzają, co często przechodzi w łysienie, podczas gdy u kobiet stan ten objawia się stopniowym, rozlanym przerzedzaniem się włosów z widocznym poszerzaniem się przedziałka.

Utrata włosów spowodowana łysieniem typu żeńskiego następuje w wyniku genetycznego skrócenia fazy anagenu (wzrostu) i przedłużenia fazy telogenu (spoczynku). Mieszki włosowe również z czasem zmieniają się i kurczą, produkując stopniowo coraz cieńsze i słabiej napigmentowane włosy – co znane jest jako miniaturyzacja mieszków włosowych.

Niektóre leki stosowane obecnie w leczeniu łysienia typu żeńskiego tak naprawdę nigdy nie zostały dopuszczone do stosowania u kobiet ze względu na poważne skutki uboczne, a inne metody leczenia wykazały jedynie minimalny wpływ na poprawę wzrostu włosów. Ostateczną opcją dla większości przypadków są przeszczepy włosów, jednak jest to bardzo inwazyjna metoda leczenia.

Z zakłóceniami prawidłowego cyklu wzrostu włosa można poradzić sobie jednak przy pomocy naturalnych metod, które pomogą przywrócić do normy czas trwania faz wzrostu i spoczynku, aby dzięki temu poprawić stan włosów. Hair Growth+ inCLINIC to naturalna, bezpieczna i wolna od leków kuracja, bogata w proteoglikany, które pomagają znormalizować cykl wzrostu włosa bez żadnych skutków ubocznych.

Czym jest łysienie typu męskiego (łysienie androgenowe)?

W przypadku łysienia typu męskiego, znanego również jako łysienie androgenowe, niektóre mieszki włosowe są wrażliwe na hormon zwany dihydrotestosteronem. Wrażliwe mieszki włosowe znajdują się na ogół na skroniach, na linii włosów i na czubku głowy. Hormon (dihydrotestosteron) wpływa na prawidłowy cykl wzrostu włosa i zmienia wielkość mieszków włosowych.

Dihydrotestosteron skraca fazę wzrostu włosów, która z czasem staje się coraz krótsza, a włosy nie rosną już tak długie, jak kiedyś. Co więcej, każdy mieszek włosowy posiada ograniczoną liczbę cykli wzrostu, zwykle jest to 8-10 cykli. Krótsze cykle wzrostu spowodowane przez dihydrotestosteron oznaczają, że mieszki włosowe szybciej zużyją swoje cykle i wcześniej przestaną produkować włosy. Dowody wskazują ponadto, że mieszki włosowe kurczą się z powodu wpływu tego hormonu, co oznacza, że z czasem włosy stają się cieńsze i słabiej napigmentowane. W końcu mieszek włosowy wytwarza tylko cienkie i delikatne włoski, przypominające te, które porastają skórkę brzoskwini, dopóki całkowicie nie przestanie wytwarzać włosów. Rezultatem skróconego cyklu wzrostu włosa i kurczenia się mieszka włosowego są stopniowo coraz cieńsze i słabiej napigmentowane włosy, a ostatecznie mniejsza ilość włosów na głowie.

Marilex®-P jest głównym, aktywnym składnikiem Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin®, który jest bogaty w bioaktywne proteoglikany otrzymywane z zastrzeżonego procesu enzymatycznego frakcjonowania ekstraktu rybnego. Marilex®-P zawiera duże ilości proteoglikanów, które pomagają rozwiązać problem kurczenia się mieszków włosowych podczas łysienia typu męskiego (łysienie androgenowe).

W celu zapewnienia włosom maksymalnego, początkowego wsparcia zaleca się, aby użytkownicy przyjmowali Hair Growth+ inCLINIC przez okres co najmniej 4 do 6 miesięcy, a jeśli to konieczne, kontynuowali terapię przyjmując dawkę podtrzymującą.

Czym jest łysienie genetyczne?

Najczęściej występującym rodzajem wypadania włosów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, jest odpowiednio łysienie typu żeńskiego (łysienie genetyczne) i łysienie typu męskiego (łysienie androgenowe), które są spowodowane czynnikami genetycznymi. U mężczyzn stan ten objawia się zwykle w postaci charakterystycznego wzoru „M”, w miejscu którego włosy stopniowo się przerzedzają, co często przechodzi w łysienie, podczas gdy u kobiet stan ten objawia się stopniowym, rozlanym przerzedzaniem się włosów z widocznym poszerzaniem się przedziałka.

Łysienie genetyczne występuje w wyniku genetycznego skrócenia fazy anagenu (wzrostu) i przedłużenia fazy telogenu (spoczynku). Mieszek włosowy również zmienia się i kurczy z czasem, tworząc stopniowo coraz cieńsze i mniej napigmentowane włosy – jest to zjawisko znane jako miniaturyzacja mieszków włosowych.

Niektóre leki stosowane obecnie w leczeniu łysienia typu żeńskiego tak naprawdę nigdy nie zostały dopuszczone do stosowania u kobiet ze względu na poważne skutki uboczne, a inne metody leczenia wykazały jedynie minimalny wpływ na poprawę wzrostu włosów. Ostateczną opcją dla większości przypadków są przeszczepy włosów, jednak jest to bardzo inwazyjna metoda leczenia.

Z zakłóceniami prawidłowego cyklu wzrostu włosa można poradzić sobie jednak przy pomocy naturalnych metod, które pomogą przywrócić do normy czas trwania faz wzrostu i spoczynku, aby dzięki temu poprawić stan włosów. Hair Growth+ inCLINIC to naturalna, bezpieczna i wolna od leków kuracja, bogata w proteoglikany, które pomagają znormalizować cykl wzrostu włosa bez żadnych skutków ubocznych.

Dzięki ponad 30-letnim badaniom nad Proteoglycan Replacement Therapy, Hair Growth+ inCLINIC od Nourkrin® jest rozpoznawany przez naukowców, lekarzy, dermatologów i trychologów na całym świecie. 

Czym jest łysienie plackowate / całkowite / złośliwe?

Wypadanie włosów spowodowane czynnikami autoimmunologicznymi ma miejsce, gdy układ odpornościowy omyłkowo atakuje mieszki włosowe, w których rozpoczyna się właśnie wzrost nowych włosów. Łysienie autoimmunologiczne występuje w trzech różnych postaciach, które obejmują łysienie plackowate, łysienie całkowite oraz łysienie złośliwe.

Łysienie plackowate jest znane również jako łysienie miejscowe i objawia się niejednolitą utratą włosów. W rzadkich przypadkach łysienie obejmuje całą skórę głowy, określa się je wtedy łysieniem całkowitym, a jeszcze rzadziej całe ciało, co nazywamy łysieniem złośliwym, skutkującym całkowitą utratą owłosienia skóry głowy, twarzy i ciała.

Łysienie plackowate występuje najczęściej u osób poniżej 30 roku życia, ale może wystąpić w każdym wieku, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Choroba ma szybki początek, ale posiada również tendencję do samoistnej remisji, zwłaszcza jeśli cykl wzrostu włosa jest normalizowany przez uzupełnianie proteoglikanów, które mogły zostać utracone.

Jedną z dostępnych i bezpiecznych metod zwiększania stężenia proteoglikanów w mieszkach włosowych i normalizacji cyklu wzrostu włosa jest doustne podawanie biodostępnych proteoglikanów, określane jako Proteoglycan Replacement Therapy.

Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P to bioaktywna formuła proteoglikanów stosowana jako Proteoglycan Replacement Therapy, która została zaprojektowana tak, aby normalizować cykl wzrostu włosa i wspierać prawidłowy, zdrowy wzrost włosów.

Czym jest łysienie trakcyjne?

Łysienie trakcyjne to taki rodzaj wypadania włosów, w którym włosy łamią się z powodu uszkodzenia chemicznego lub nieodpowiedniej stylizacji. Właściwa pielęgnacja włosów jest niezbędna do ich prawidłowego wzrostu.

Niestety urządzenia takie jak suszarki, prostownice i lokówki niszczą włosy, a nawet mogą je spalić. Dodatkowo, energiczne szczotkowanie również może powodować łamanie włosów.

Ważnym jest, aby pielęgnować włosy za pomocą odpowiednio dobranych produktów i przy minimalnym zastosowaniu urządzeń do stylizacji, jednak bez względu na to, jak bardzo jesteś świadoma prawidłowej pielęgnacji i stylizacji włosów, twoje włosy mogą nadal być niszczone przez codzienny stres.

Dlatego zawsze zaleca się pielęgnację włosów również od wewnątrz. Hair Growth+ inCLINIC wspiera włosy od wewnątrz, dostarczając składników niezbędnych do wzrostu włosów i normalizacji cykl wzrostu włosa.

Udowodniono, że Proteoglycan Replacement Therapy jest jedną z najlepszych metod odpowiedniej ochrony włosów przed wyżej wymienionymi, a także powszechnie znanymi przyczynami wypadania włosów. Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P pomaga przywrócić i utrzymać zdrowy cykl wzrostu włosa poprzez indukcję i przedłużenie fazy anagenu (wzrostu).

Czym jest trichotillomania?

Wiele osób, które zmaga się z nadmiernym stresem, doświadczy również zwiększonego przerzedzania lub wypadania włosów. U niektórych z nich mogą wystąpić takie schorzenia, jak łysienie androgenowe, łysienie plackowate, łysienie telogenowe, a nawet trichotillomania.

Trichotillomania to zaburzenie obsesyjno-kompulsywne, budzące nieodpartą potrzebę skręcania lub wyrywania włosów, co prowadzi do ich wypadania i uszkodzenia skóry głowy. Kliniczną cechą trichotillomanii są placki wyrwanych lub połamanych włosów, które można znaleźć z boku głowy chorego, po stronie ręki dominującej.

Trichotillomania występuje dwukrotnie częściej wśród kobiet niż wśród mężczyzn i może być wywołana stresem lub depresją. W niektórych przypadkach chęć ciągnięcia jest tak silna, że nie da się jej opanować, bez względu na to, jak bardzo pacjent stara się skoncentrować na zadaniach, które mogą uniemożliwić mu ciągnięcie lub skręcanie włosów.

Niezależnie od danego przypadku i jego nasilenia, trichotillomania jest często źródłem wstydu i izolacji z powodu utraty włosów oraz braku zrozumienia i społecznego piętna w połączeniu z samym schorzeniem. Dlatego podnoszenie świadomości oraz zapewnianie wsparcia i zrozumienia ma kluczowe znaczenie dla poprawy jakości życia osób cierpiących na tę chorobę.

W momencie gdy zaburzenia obsesyjno-kompulsywne są już pod kontrolą, konieczne jest wsparcie cyklu wzrostu włosa, aby pobudzić nowy, zdrowy wzrost włosów.

Z zakłóceniami prawidłowego cyklu wzrostu włosa można poradzić sobie jednak przy pomocy naturalnych metod, które pomogą przywrócić do normy czas trwania faz wzrostu i spoczynku, aby dzięki temu poprawić stan włosów. Hair Growth+ inCLINIC to naturalna, bezpieczna i wolna od leków kuracja, bogata w proteoglikany, które pomagają znormalizować cykl wzrostu włosa bez żadnych skutków ubocznych.

Czym jest łysienie bliznowaciejące?

Łysienie bliznowaciejące jest ogólnym terminem określającym taki rodzaj łysienia, w którym mieszek włosowy zostaje zniszczony albo z powodu choroby, w którym to przypadku mamy do czynienia z pierwotnym łysieniem bliznowaciejącym, albo w wyniku pośredniego wpływu, w którym to przypadku określane jest ono jako wtórne łysienie bliznowaciejące.

Utrata włosów jest często niejednolita, a skóra może wyglądać jak blizna lub odbarwienie. W celu pobudzenia wzrostu włosów należy wspierać pozostałe mieszki włosowe i zająć się zaburzonym cyklem wzrostu włosa. Wskazane jest więc poddanie chorego Proteoglycan Replacement Therapy, która normalizuje cykl wzrostu włosa.

Czym jest wzmożone wypadanie włosów?

Zapewniamy, że znajdywanie swoich włosów tu i ówdzie – na poduszce, pod prysznicem, a nawet na biurku w pracy, jest całkowicie normalne. Wypadanie 50-100 włosów dziennie jest dla większości ludzi standardem. Chociaż taka ilość może wydawać się całkiem spora, musisz wiedzieć, że przeciętna osoba posiada od 100 000 do 150 000 włosów na głowie.

Pamiętaj, że utrata 50 – 100 włosów dziennie to liczba średnia, w rzeczywistości możesz stracić tylko 30 włosów jednego dnia, a następnego aż 80. Ustalenie, czy cierpisz na wzmożone wypadanie włosów, może być trudne, ale przydatną wskazówką jest rozpoczęcie prowadzenia dziennika w celu odnotowywania ilości utraconych włosów. Po każdym szczotkowaniu wyczyść szczotkę i zanotuj liczbę znalezionych na niej włosów.

Łysienie telogenowe to medyczny termin określający wzmożone wypadanie (nazywane również ostrym łysieniem telogenowym). Stan ten może się również objawiać normalną ilością wypadających włosów, prowadzącą jednak do stopniowego przerzedzania (nazywanego również przewlekłym łysieniem telogenowym).

Łysienie telogenowe, czyli wzmożone wypadanie włosów, występuje głównie u kobiet i jest powszechne u osób, które doświadczyły np. znacznej utraty wagi, porodu, stresu, powrotu do zdrowia po chorobie, wysokiej gorączki lub zaprzestały przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Łysienie telogenowe jest zwykle spowodowane zaburzeniami cyklu wzrostu włosa, które sprawiają, że włosy znajdujące się w fazie anagenu (wzrostu) przedwcześnie wchodzą w fazę telogenu (spoczynku).

Bioaktywna formuła proteoglikanów Hair Growth+ inCLINIC od firmy Nourkrin® z unikalnym Marilex®-P to Proteoglycan Replacement Therapy, która została opracowana naukowo, aby pomóc przywrócić i utrzymać prawidłowy, zdrowy cykl wzrostu włosa poprzez indukcję i przedłużenie fazy anagenu (wzrostu).

Czym jest łysienie rozproszone?

Rozproszone łysienie lub przerzedzenie odnosi się do zmniejszenia ilości lub utraty włosów na całej skórze głowy i jest zwykle spowodowane przez łysienie telogenowe. Utrata włosów jest wynikiem wejścia znacznej liczby mieszków włosowych w fazę telogenu (spoczynku), w której wypadają. Zamiast powracać do fazy Anagen (wzrostu) w celu wytworzenia nowych włosów, duża liczba mieszków włosowych przechodzi w stan uśpienia i przestaje produkować włosy.

Wypadanie włosów jest rozproszone i na początku może być trudne do zauważenia, poza nadmiarem włosów pozostających na szczotce lub wypadających podczas mycia włosów. Utrata włosów jest zwykle równomiernie rozłożona na całej skórze głowy, jednak na niektórych obszarach może być ona większa lub bardziej rzucająca się w oczy. Stan ten występuje częściej u kobiet.

Wypadanie włosów i zaburzenia wzrostu włosów można wytłumaczyć „niższym niż normalnie” stężeniem proteoglikanów regulujących ich wzrost, które powoduje degradację mieszków włosowych – jest to zjawisko znane jako Proteoglycan Follicular Atrophy. Proteoglycan Replacement Therapy, tj. Hair Growth+ inCLINIC z Marilex®-P, jest terapią o udowodnionej skuteczności klinicznej u 9 na 10 kobiet cierpiących z powodu Proteoglycan Follicular Atrophy.