PRAWIDŁOWY CYKL WZROSTU WŁOSA

Cykl wzrostu włosa to najważniejszy mechanizm regulujący wzrost włosów na skórze głowy. Zazwyczaj każde pasmo włosów posiada swój własny harmonogram cyklu włosa, całkowicie niezależny od innych włosów na skórze głowy.

W mechanizmie prawidłowego cyklu wzrostu włosa istotną rolę odgrywają wyspecjalizowane molekuły zwane proteoglikanami.

W danym momencie wypada 10-15% twoich włosów. Jest to całkowicie naturalna część prawidłowego cyklu wzrostu włosa.

1

FAZA WZROSTU ANAGEN

W danym momencie aktywnie rośnie około 85-90% twoich włosów.
Średni czas trwania: 3 lata, ale może być dłuższy.
2

FAZA PRZEJŚCIOWA KATAGEN

W danym momencie w tej fazie znajduje się około 1% twoich włosów. Naczynia krwionośne odżywiające włos, brodawka skórna, odłącza się od mieszka włosowego kończąc tym samym fazę wzrostu – po czym dany włos wypada.
Średni czas trwania: tylko 1-2 tygodnie.
3

FAZA SPOCZYNKU TELOGEN

W danym momencie w tej fazie znajduje się około 10-15% twoich włosów. Gdy włos osiągnie pełny potencjał swojego wzrostu, pozostaje nieaktywny w mieszku włosowym, dopóki nie wypadnie. Mieszek następnie wytwarza nowy włos, rozpoczynając w ten sposób nową fazę wzrostu i kończąc dany cykl.
Średni czas trwania: 3-4 miesiące.
Nourkrin Nourkrin
1
2
3
Faza
wzrostu anagen
Anagen
Faza
przejściowa katagen
Catagen
Faza
spoczynku telogen
Telogen

ZAKŁÓCONY CYKL WZROSTU WŁOSA

Niezależnie od przyczyny wypadania lub problemu z wzrostem włosów, prawie zawsze wpływają one na cykl wzrostu włosa. Zakłócenie prawidłowego cyklu wzrostu włosa może powodować zarówno ich zwiększone wypadanie, jak i słabszy odrost, co prowadzi do powstania problemu cienkich i delikatnych włosów.

Konsekwencjami zaburzonego cyklu wzrostu włosa są często:

1

SKRÓCONA FAZA WZROSTU

Czas trwania fazy wzrostu ulega skróceniu, co wpływa na cały cykl wzrostu włosa.
2

WCZESNA FAZA PRZEJŚCIOWA

Gdy faza wzrostu ulega skróceniu, mieszek włosowy wchodzi w fazę przejściową wcześniej niż normalnie.
3

PRZEDŁUŻONA FAZA SPOCZYNKU

Ponieważ więcej włosów przedwcześnie wchodzi w fazę spoczynku, prawidłowa faza spoczynku ulega wydłużeniu, powodując zwiększone wypadanie włosów. Przedłużona faza spoczynku oznacza, że mniej mieszków włosowych powraca do fazy wzrostu, co skutkuje słabszym lub całkowitym brakiem odrastania włosów (często określa się je wtedy jako uśpione mieszki włosowe).
Nourkrin Nourkrin
1
2
3

EFEKT
NOURKRIN®

Celem każdego profesjonalnego podejścia do leczenia problemów z włosami, bez względu na przyczynę czy rodzaj danego problemu, jest normalizacja i przywrócenie prawidłowego cyklu wzrostu włosa.

W mechanizmie prawidłowego cyklu wzrostu włosa istotną rolę odgrywają wyspecjalizowane molekuły zwane proteoglikanami. Marilex®-P zawiera wysokie stężenie proteoglikanów, które mają kluczowe znaczenie dla wzrostu i cyklu mieszków włosowych.

Hair Growth+ inCLINIC z unikalnym kompleksem proteoglikanów Marilex®-P, to naukowo opracowana terrapia Proteoglycan Replacement Therapy, która wspomaga cykl wzrostu włosa poprzez normalizację i utrzymanie funkcji mieszków włosowych. 

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania cyklu wzrostu włosa i uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się, aby pacjenci przyjmowali produkt przez co najmniej 6 miesięcy.

Frequently Asked Questions
Nourkrin Nourkrin

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA HAIR GROWTH+ INCLINIC OD NOURKRIN®

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z najnowszymi badaniami w dziedzinie zaburzeń wzrostu włosów i wypadania włosów u kobiet, oraz informacjami o nadchodzących wydarzeniach i konkursach z Nourkrin®.